NEW YORK 15. októbra (WebNoviny.sk) – Až vo štvrtom zápase nového ročníka NHL sa hokejisti Bostonu dočkali prvého víťazstva. Bruins v stredu v Denveri zdolali miestne Colorado Avalanche hladko 6:2, keď v 36. minúte viedli presvedčivo 5:0. Dvoma asistenciami pri prvých dvoch góloch sa pod úspech hostí podpísal ich slovenský kapitán Zdeno Chára.

Bostonu vychádzajú úvody zápasov

Nový ročník začali troma domácimi prehrami s celkovým skóre 7:16, prvý zápas vonku však hokejistom Bostonu vyšiel na výbornú. „Sústredenosť a odhodlanie nášho tímu boli skutočne veľmi dobré. Uvedomili sme si, že inkasujeme priveľa gólov a musíme venovať patričnú pozornosť hre bez puku. Hovorili sme o tom, ako s ním čo najlepšie naložiť, keď ho máme na hokejkách, aby sme súpera nedostávali do príležitostí. Celkovo sme sa vo všetkom zlepšili,“ poznamenal tréner Claude Julien.

Bostončania aj v stredu potvrdili dobrý vstup do zápasu, ale na prvé body v sezóne to stačilo až teraz. „Zdá sa, že úvody duelov nám skutočne vychádzajú. To sa nesmie zmeniť. Musíme však naše ’20-minútové‘ zápasy natiahnuť na celých 60 minút,“ doplnil podľa nhl.com Julien. Prvou skúškou pre Bruins bude už najbližšie vystúpenie 18. októbra na ľade Arizony, ktorá zatiaľ vo všetkých troch zápasoch nového ročníka zvíťazila.

Hossa mohol privodiť zvrat, proti bol trpezlivý Neuvirth

Marián Hossa a jeho Chicago si ani neškrtlo vo Philadelphii, ktorej podľahlo 0:3. Český brankár Flyers Michal Neuvirth dosiahol druhé čisté konto po sebe, v pondelok zneškodnil všetky pokusy hráčov Floridy (1:0).

Len čo sa zápas prehupol do druhej polovice, rútil sa naňho v oslabení Marián Hossa. Neuvirth však nespanikáril, za stavu 1:0 podržal Philadelphiu. „Snažil som sa byť trpezlivý a počkať si na jeho prvý pohyb,“ hovoril o jednom z kľúčových momentov duelu. Hossa vystrelil vpravo dole k žŕdke, 27-ročný gólman však betónom skvele zneškodnil jeho pokus.

Neuvirth ako voľný hráč v lete podpísal kontrakt s Flyers a okamžite sa stal oporou tímu. Stal sa iba druhým brankárom v histórii klubu, čo v prvých dvoch dueloch, v ktorých nastúpil do začiatku, neinkasoval. Pionierom „letcov“ bol Jeff Hackett v októbri 2003. „Uplynulé dni boli neskutočné. Čím viac chytám, tým sa cítim lepšie a moje sebavedomie rastie. Chlapci predo mnou však boli takisto neuveriteľní. Naša hra v oslabeniach bola výborná. Druhý raz skvelé kolektívne úsilie počas celých 60 minút,“ doplnil pre nhl.com Michal Neuvirth.

Ottawa zvíťazila v Columbuse vysoko 7:3, švédsky obranca Senators Erik Karlsson dosiahol štyri asistencie. Odpisovaná Arizona vyhrala aj tretí duel v ročníku – v Anaheime nad Ducks jasne 4:0. Dvadsaťročný útočník Anthony Duclair sa zaskvel hetrikom, český center Martin Hanzal pomohol troma asistenciami, nováčik Max Domi mal bilanciu 1+1

Sumáre:
Columbus – Ottawa 3:7 (2:1, 1:3, 0:3)

Góly: 13. Saad (N. Foligno, Johansen), 19. Jenner (Johansen, Prout), 25. Dubinsky (Atkinson) – 17. Methot (Zibanejad, Karlsson), 22. M. Michálek (Ryan, Karlsson), 30. Turris (Stone), 38. Zibanejad (Ryan, Karlsson), 42. Pageau (Borowiecki, Cowen), 50. Hoffman (Stone, Turris), 56. Ryan (Zibanejad, Karlsson)

Philadelphia – Chicago 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 36. Gagner (Del Zotto, B. Schenn), 37. Giroux (Raffl, Voráček), 58. Read (Simmonds, Couturier)

Marián Hossa (Chicago) 17:32 min, 4 strely, -1 bod

Colorado – Boston 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)

Góly: 39. Landeskog, 52. J. Mitchell (Zadorov, T. Barrie) – 6. K. Miller (CHÁRA, B. Connolly), 9. Hayes (CHÁRA, C. Miller), 24. Randell (McQuaid), 30. Ch. Kelly (Spooner, Hayes), 36. Spooner (Hayes), 59. Krejčí (Hayes)

Zdeno Chára (Boston) 24:12 min, 0+2, +2 body, 2 strely, 2 tr. min.

Anaheim – Arizona 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)

Góly: 4. Duclair (Hanzal), 10. Duclair (M. Domi, Hanzal), 13. M. Domi (Bödker, Z. Michálek), 31. Duclair (Rieder, Hanzal)