Chára
Justin Abdelkader (8) z Detroitu medzi dvomi mlynskými bostonskými kameňmi Zdenom Cháraom (33) a brankárom Tuukkaom Raskom. Foto: SITA, AP
BOSTON 15. októbra (WEBNOVINY) – Hokejisti Detroitu Red Wings zvíťazili v pondelkovom zápase zámorskej NHL nad Bostonom na jeho ľade 3:2.

„Červené krídla“ o výhre rozhodli v druhej časti duelu.

Na vedúci Zetterbergov gól z 12. min ešte dokázal zakrátko odpovedať Eriksson.

Dva zásahy z hokejok S. Weissa a Clearyho v polovici druhej tretiny však vyniesli hosťom víťazstvo.

Iskierku nádeje na čo i len bod vykresal minútu pred koncom riadneho hracieho času svojim stým gólom v kariére Milan Lucic, avšak Red Wings si už vedenie udržali.

Kapitán domácich „medveďov“ Zdeno Chára si okrem takmer dvadsiatich piatich minút strávených na ľade, ktoré ho pasovali do role najvyťaženejšieho bostonského hráča, pripísal na svoje konto aj dva mínusové body a štyri strelecké pokusy.

Jubilejný zápas Thorntona

Shawn Thornton z Bostonu nastúpil na 500. zápas kariéry v NHL. Výhru Red Wings vychytal Jonas Gustavsson. „O tom, že nastúpim, som sa dozvedel možno 15 až 20 minút pred prvým buly. Cítil som sa dobre, tešil som sa na prvý zápas,“ povedal Gustavsson. Jednotka Jimmy Howard má problémy so zranenou rukou. Detroit odplatil Bostonu prehru 1:4 z úvodu ročníka.

Washington najmä vďaka trom gólom z druhej tretiny zdolal Edmonton 4:2 a ukončil trojzápasovú sériu prehier. Tri asistencie nazbieral Nicklas Bäckström. Gólom a asistenciou sa Alexander Ovečkin dostal na prvé miesto v tabuľke produktivity, celkovo nazbieral 9 bodov (6+3).

Capitals krátko po polovici zápasu dali v rozpätí štyroch minút tri góly. „Tréner po posledných prehrách nespanikáril, dám nám čas, nechal útoky pohromade a stále nám veril, aj keď nám to strelecky nešlo. A dnes sa ukázalo, že to bol správny krok,“ tvrdil útočník Troy Brouwer.

Pominville potopil bývalý klub

Jason Pominville si v drese Minnesoty najskôr zaspomínal na pôsobenie v Buffale, kde bol aj kapitánom, a potom na ľade Sabres rozhodol o výhre Wild 2:1. Pominville sa presadil už proti všetkým tridsiatim tímom ligy.

„Na Buffalo mám príjemné spomienky, dnes to bol deň plný emócií. Bolo skvelé, že sa mi podarilo streliť gól, a navyše bol aj víťazný,“ povedal Pominville, ktorý strelil druhý gól Wild krátko pred koncom druhej tretiny.

„Je mi ľúto chlapcov z Buffala, keďže neprežívajú šťastné obdobie. Veci sa teraz nevyvíjajú podľa ich predstáv. Určite sa však chytia a začnú vyhrávať,“ doplnil Pominville.

Jeho bývalí spoluhráči stále čakajú na prvé víťazstvo v ročníku. V siedmich zápasoch od vstupu do sezóny nevyhralo Buffalo ani v rokoch 1999 a 1990. Sabres tentoraz v siedmich stretnutiach získali len jeden bod a majú skóre 7:18.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Boston – Detroit 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Góly: 15. L. Eriksson (J. Boychuk, R. Smith), 59. Lucic (D. Seidenberg) – 12. Zetterberg (Daciuk), 29. S. Weiss (Franzén), 31. Cleary (Alfredsson, J. Andersson)

Washington – Edmonton 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)

Góly: 14. Laich (Oleksy), 31. J. Ward (Nicklas Bäckström, Ovečkin), 34. Ovečkin (M. Johansson, Nicklas Bäckström), 35. Brouwer (Grabovskij, Nicklas Bäckström) – 10. B. Gordon (J. Schultz), 59. Acton (Petry, Perron)

Buffalo – Minnesota 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 36. Flynn (Girgensons) – 6. Brodziak (M. Cooke, Brodin), 40. Pominville (M. Koivu, Spurgeon)