Tatar, michálek
Súboj Tomáša Tatara (vľavo) s Milanom Michálekom počas stredajšieho zápasu NHL, v ktorom Detroit prehral na domácom ľade s Ottawou 1:6. Foto: SITA/AP

BUFFALO 24. októbra (WEBNOVINY) – Vo dvoch stredajších stretnutiach zámorskej hokejovej NHL nastúpili zo Slovákov Zdeno Chára z Bostonu a Tomáš Tatar z Detroitu, ani jeden z nich sa nezapísal do kanadského bodovania.

Boston vyhral tretí duel za sebou, keď uspel na ľade Buffala 5:2. V bránke Bruins debutoval v tejto sezóne Chad Johnson, ktorý čelil len šestnástim strelám.

Boston bol oveľa aktívnejší, len Zdeno Chára, ktorý bol najvyťaženejším hráčom „medveďov“ počas 22:46 minút na ľade, ohrozil Ryana Millera štyrikrát.

Eriksson strávil noc v nemocnici

Bruins sa v stretnutí zranil útočník Loui Eriksson, ktorý strávil noc po zápase v Buffale v nemocnici na pozorovaní. Lekári sa pre tento krok rozhodli z preventívnych dôvodov. Erikssona trafil v stretnutí v Buffale do hlavy bitkár Sabres John Scott. Vo štvrtok by sa podľa generálneho manažéra Bruins Petra Chiarelliho mal vrátiť do Bostonu.

Eriksson sa po zákroku Scotta v 46. minúte len ťažko zdvíhal z ľadu. Po odohraní puku v strednom pásme k nemu prikorčuľoval domáci hráč a trafil ho ramenom do hlavy. Scott dostal okamžite trest do konca zápasu a čaká ho disciplinárne konanie. Na ľade sa strhla bitka, pomstiť Erikssona sa vybral Adam McQuaid.

Prvé dva góly Bostonu strelil Milan Lucic, ktorý v 12. minúte otvoril skóre duelu.

V závere prvej tretiny odišiel do šatne s tržnou ranou na tvári po zásahu pukom. Lekári mu miesto zašili piatimi stehmi a 40 sekúnd po začiatku druhej časti hry zvýšil 25-ročný útočník na 2:0. „Keď dostanete pukom do tváre, nikdy to nie je nič príjemné. A navyše, keď z toho potom majú fanúšikovia radosť. Som rád, že som potom hneď dal gól a vrátil im to,“ poznamenal Lucic.

Fanúšikovia žiadali prepustenie generálneho manažéra

„Medvedi“ po troch rokoch opäť vyhrali všetky prvé štyri zápasy na ľadoch súperov v sezóne. Buffalo prehralo všetkých sedem domácich zápasov a s desiatimi prehrami v jedenástich dueloch prežíva najhorší začiatok sezóny v histórii. Fanúšikovia na tribúnach žiadali prepustenie generálneho manažéra Darcyho Regiera.

Hráči Ottawy poriadne znepríjemnili hru svojmu bývalému kapitánovi Danielovi Alfredssonovi a na ľade Detroitu vyhrali 6:1. Švéd nastúpil prvýkrát v drese Red Wings proti klubu, v ktorom strávil sedemnásť sezón. „Bol to pre mňa, samozrejme, úplne iný zápas. Bohužiaľ, s nešťastným koncom,“ uviedol Alfredsson.

Jeho nástupca s céčkom na drese v Senators Jason Spezza strelil dva góly, rovnaký úspech dosiahol aj Bobby Ryan. Ottawa odohrala najlepší zápas v sezóne. Hostia získali rozhodujúci náskok už v úvodnej štvrtine, keď strelili tri góly. „Dnes sme podali dobrý výkon. Je to pre nás veľké víťazstvo. Je skvelé, že sa presadil dvakrát Jason Spezza, ktorý po Alfredssonovi prevzal kapitánske céčko,“ tešil sa tréner Ottawy Paul MacLean.

Detroit, v ktorého drese tretíkrát v ročníku nastúpil Tomáš Tatar, prehral už tretí duel v rade. Tatar strávil v akcii necelých 14 minút a trikrát vystrelil na bránku Senators. „Prehra nás mrzí najmä kvôli Alfiemu. Nepredviedli sme najlepší výkon. Vôbec sme nekorčuľovali, boli sme pomalí, hráme stále horšie a horšie. Musíme s tým niečo urobiť,“ povedal tréner Detroitu Mike Babcock.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Buffalo – Boston 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)

Góly: 29. Hodgson (Vanek, Foligno), 36. Zadorov (Ott, Foligno) – 12. Lucic (Iginla, Krejčí), 21. Lucic (Iginla), 32. Hamilton (Marchand, Söderberg), 45. Krug (R. Smith, Söderberg), 50. Krug (Krejčí, Lucic)

Detroit – Ottawa 1:6 (1:3, 0:1, 0:2)

Góly: 17. Bertuzzi (Zetterberg, N. Kronwall) – 6. Gryba (Zibanejad, Condra), 11. Spezza (C. Phillips, E. Karlsson), 15. Ryan (Corvo, Turris), 26. Spezza (E. Karlsson, Methot), 42. Cowen (Z. Smith), 47. Ryan (C. MacArthur, Turris)