Chára
Zdeno Chára strelil v príprave dva góly Bostonu. Foto: SITA, AP

BOSTON 24. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský hokejista Zdeno Chára je pred začiatkom sezóny NHL v dobrej forme, v pondelkovej príprave s Washingtonom (3:2 po predĺžení) strelil kapitán Bostonu dva góly.

Chára sa ako jediný z hráčov Bruins presadil v riadnom hracom čase. Najskôr skóroval v 39. min a potom 22 sekúnd po začiatku tretej tretiny pri presilovke piatich proti trom.

O víťazstve Bruins rozhodol v 64. min Chris Kelly. Bruins prestrieľali súpera 38:14. Cháru po zápase, v ktorom odkorčuľoval vyše 22 minút a na trestnej lavici sedel ďalšie štyri, vyhlásili za jeho prvú hviezdu.

V zostave Washingtonu sa objavil Michal Čajkovský, ktorý sa v tretej tretine pobil s Nickom Johnsonom. Video si môžete pozrieť —–> v tomto članku.

V pondelok bodovali aj ďalší dvaja Slováci. Marián Gáborík asistoval na jediný gól Columbusu proti Minnesote (1:2 po sam. nájazdoch). Trenčan ohrozil bránku svojho prvého klubu v NHL celkovo trikrát, odohral vyše 22 minút. Marek Hrivík z New York Rangers zasa asistoval pri presnom zásahu Marca Staala. Tím z Madison Square Garden prehral v Calgary 1:4. Hrivík dvakrát ohrozil domácu bránku a odohral 15 minút.

Výsledky pondelkových prípravných stretnutí pred novým ročníkom hokejovej NHL:

Boston – Washington 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0) – Zdeno Chára (Boston) 2+0

Pittsburgh – Chicago 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:2, 2:0 – 0:0, 1:0)

Montreal – New Jersey 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Calgary – New York Rangers 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) – Marek Hrivík (New York Rangers) 0+1

Edmonton – Winnipeg 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Vancouver – Phoenix 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

Columbus – Minnesota 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1) – Marián Gáborík (Columbus) 0+1