Jonathan Toews, Cody Ceci
Obranca Cody Ceci (Ottawa Senators) v súboji s útočníkom Jonathanom Toewsom z Chicaga Blackhawks počas pondelňajšieho zápasu NHL, v ktorom sa domáci tím v prestrelke vyhral 8:7. Chicago, 18. február 2019. Foto: SITA/AP.

CALGARY 19. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejista Zdeno Chára strelil jeden zo šiestich gólov Bostonu na ľade San Jose v pondelkovom zápase NHL. Hostia v zápase viacerých obratov zvíťazili 6:5 po predĺžení. Rozhodol obranca Charlie McAvoy minútu pred koncom extra päťminútovky.

Kapitán Bruins v 17. min zvýšil náskok hostí na 2:0, keď puk po jeho delovke s príklepom skončil za chrbtom Martina Jonesa. Chára trafil po štvrtý raz v tejto sezóne a celkovo skóroval prvýkrát od 25. októbra 2018, keď dvoma gólmi zariadil triumf Bostonu nad Philadelphiou 3:0.

V zápase San Jose – Boston sa nepredstavili ďalší dvaja Slováci. Pred brankárom Jaroslavom Halákom dostal prednosť Fín Tuukka Rask a mladý útočník Peter Cehlárik sa tentoraz nezmestil do zostavy „medveďov“.

Černák odohral vyše 22 minút

V pondelok boli v hre aj ďalší dvaja slovenskí hokejisti. Erik Černák odohral vyše 22 minút vo víťaznom zápase Tampy Bay na ľade Columbusu 5:1.

Slovenský obranca sa pripomenul 8 bodyčekmi, 2 zablokovanými strelami a 1 plusovým bodom. V zápase exceloval ruský útočník Nikita Kučerov, ktorý bol pri všetkých piatich góloch hostí.

Najproduktívnejší hráč NHL dvakrát skóroval a pridal aj tri asistencie. Po 60 zápasoch má na konte už 99 bodov (29+70).

DeBrincat sa blysol hetrikom

Nevídanú gólovú prestrelku videli diváci v Chicagu. Blackhawks zdolali Ottawu Senators 8:7. V drese hostí sa predstavil obranca Christián Jaroš, ale štatisticky výraznejšie na seba neupozornil za vyše 18 minút na ľade.

Hetrikom sa zaskvel útočník „čiernych jastrabov“ Alex DeBrincat, jeho spoluhráč Patrick Kane vďaka gólu a dvom asistenciám predĺžil málo vídanú bodovú sériu už na 18 zápasov. Je vôbec najdlhšia v NHL v tejto sezóne.

Súboj Calgary – Arizona (5:2) bol bez Richarda Pánika. Útočník hostí sa ocitol iba medzi zdravými náhradníkmi.

Sumáre NHL

• pondelok

Calgary – Arizona 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Góly: 2. D. Ryan (Giordano, Hathaway), 33. Giordano (M. Tkachuk, Andersson), 37, Czarnik (Bennett, Andersson), 46, Michael Frolík (E. Lindholm, Backlund), 60. Backlund (Michael Frolík, E. Lindholm) – 27. Garland (Cousins), 35. Weal (Galchenyuk, Ekman-Larsson)

Columbus – Tampa Bay 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Góly: 59. Sedlák (Nash, Harrington) – 12. Kučerov (Gourde, Sergačev), 15. Kučerov, 40. Stamkos (Kučerov, Point), 41. Point (Kučerov, Sergačev), 41. Point (Kučerov)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 22:10 min, 1 plusový bod, 8 „hitov“, 2 zablokované strely

Colorado – Vegas 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 7. Jost, 26. Agozzino (Landeskog, MacKinnon), 47. Calvert (Nieto, Agozzino)

Chicago – Ottawa 8:7 (5:4, 2:1, 1:2)
Góly: 4. DeBrincat (J. Toews, P. Kane), 6. DeBrincat (Kahun, Strome), 13. P. Kane (Keith), 14. Strome (Keith), 15. Saad (Sikura, Anisimov), 29. DeBrincat (Strome), 31. Forsling (Saad, DeBrincat), 44. J. Toews (DeBrincat, P. Kane) – 3, B, Ryan (Duchene, Dzingel), 3. Balcers (Tierney, Bödker), 8. White, 18. Mark Stone (B. Tkachuk, White), 22. White (B. Tkachuk, Mark Stone), 50. Chabot (Ceci, Duchene), 55. Chabot (Pageau, Pääjärvi)
Christián Jaroš (Ottawa) odohral 18:21 min, 1 strela

Los Angeles – Washington 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Góly: 49. Iafallo (D. Brown, LaDue), 60. Kovaľčuk (Kopitar, Doughty) – 12. Ovečkin (Carlson, Vrána), 13. Connolly (Burakovsky, Orlov), 26. Ovečkin (Carlson, Bäckström)

San Jose – Boston 5:6 po predĺžení (1:3, 3:1, 1:1 – 0:1)
Góly: 20. Thornton (Pavelski), 23. Pavelski (Burns, Couture), 37. Thornton (Sörensen, Šimek), 40. Couture, 54. Thornton (Pavelski, Braun) – 14. Krug (Krejči, Bergeron), 17. CHÁRA (Kuraly), 19. Kuhlman (DeBrusk, Krejči), 27. DeBrusk (Heinen, Backes), 59. Ch. Wagner (Carlo, Acciari), 64. McAvoy (Krejči, DeBrusk)
Zdeno Chára (Boston) odohral 22:08 min, 1 gól, 1 strela, 1 plusový bod, 2 trestné minúty

Viac k osobe Charlie McAvoyChristián JarošErik ČernákJaroslav HalákNikita KučerovPatrick KanePeter CehlárikRichard PánikTuukka RaskZdeno Chára