Zdeno Chára, Tuukka Rask, Travis Konecny
Kapitán "medveďov" Zdeno Chára v súboji s útočníkom Philadelphie Travisom Konecnym pred brankárom Tuukkom Raskom počas prípravného zápasu NHL, v ktorom "letci" na ľade Bostonu zvíťazili 4:1. Boston, 29. september 2018. Foto: SITA/AP.

NEW YORK 30. septembra (WebNoviny.sk) – Piati slovenskí hráči sa predstavili v ôsmich sobotňajších prípravných zápasoch pred novou sezónou NHL, dvaja sa tešili z víťazstiev svojich tímov.

Slovenský súboj pre Jaroša

Útočník Richard Pánik sa asistenciou pri prvom góle podieľal na triumfe Arizony nad Vancouverom 4:1 v Kelowne. Zápas ukončil aj s plusovým bodom.

Zo slovenského súboja v zápase Ottawa – Montreal (3:0) vyšiel víťazne Christián Jaroš. Obranca Senators si počas takmer 17 minút na ľade pripísal 2 strely na bránku a až päťkrát bodyčekoval súperových hráčov. Útočník Canadiens Tomáš Tatar odkorčuľoval 17:02 min a dvakrát vystrelil.

Marinčin rozdal dva „hity“

Toronto prehralo v Detroite (1:5) a obranca Martin Marinčin zaznamenal počas vyše 19 minút 3 strely a 2 „hity“. Boston s kapitánom Zdenoch Chárom neuspel doma proti Philadelphii (1:4). Dva góly hostí strelil Rakúšan Michael Raffl.

Chára odohral 20:53 min, dvakrát vystrelil, urobil 4 bodyčeky a 1 strelu zablokoval. Jeho kolega z obrany Torey Krug sa ešte v prvej tretine zranil v dolnej časti tela. Pred Jaroslavom Halákom v bránke dostal prednosť Fín Tuukka Rask.