Tomáš Jurčo, AHL, Charlotte Checkers

CHICAGO 7. júna (WebNoviny.sk) – Hokejisti Charlotte Checkers zvíťazili nad Chicagom Wolves 5:3 vo štvrtkovom štvrtom stretnutí finále play-off zámorskej AHL a v sérii vedú 3:1 na zápasy.

Víťazov základnej časti delí už len jediný triumf od zisku premiérového Calderovho pohára v histórii klubu. Majstrovskú trofej môžu zdvihnúť nad hlavy už v sobotu v piatom dueli na domácom ľade.

Roy strelil dva góly

Štvrtý finálový súboj mali lepšie rozbehnutý hráči Chicaga, ktorí až do konca 39. min viedli 3:1 po zásahoch Nica Hagua, Zaca Leslieho a Brooksa Maceka.

Hostia však v závere druhej tretiny znížili na rozdiel jediného gólu, keď sa v presilovke presadil po prihrávke Slováka Tomáša Jurča jeho kolega z útoku Martin Nečas.

Záverečné dejstvo už bolo plne pod kontrolou Checkers. Dvakrát skóroval Nicolas Roy a rozhodujúci gól putoval na konto Fína Aleksiho Saarelu.

Jurčo s asistenciou a plusovým bodom

„Myslím si, že v prvej tretine na nás súper vyletel a prevýšil nás vo viacerých herných aspektoch. Nebol som s tým spokojný, ale po zmene strán sme sa zlepšili a vytvorili si viac šancí. Kľúčový moment prišiel na začiatku tretej tretiny, keď sme vyrovnali a ´momentum´ išlo na našu stranu. V šatni sme si hovorili, že musíme zostať aj za nepriaznivého stavu pokope a myslieť pozitívne. To bol základ úspechu. Hráči vydržali v dobrom naladení a zužitkovali to v tretej časti hry,“ uviedol pre klubový web Charlotte tréner Mike Vellucci.

Jurčo nastúpil vo štvrtkovom stretnutí v otváracej formácii Checkers po boku kapitána Patricka Browna a talentovaného Čecha Nečasa. Práve jemu prihrával na gól v koncovke prostredného dejstva. Košický rodák si okrem asistencie pripísal aj jeden plusový bod a dva strelecké pokusy. Dvadsaťšesťročný krídelník je blízko k tomu, aby získal ako prvý Slovák druhýkrát v kariére Calderov pohár.