8. 12. 2016 7:55 Hokej od Webnoviny.skSITA Diskusia

TORONTO 8. decembra (WebNoviny.sk) – Jediný slovenský hokejista zasiahol do stredajšieho diania v NHL. Kapitán Bostonu Zdeno Chára si produktivitu nerozšíril, ale bol pri prehre svojho tímu vo Washingtone 3:4 po predĺžení. Rozhodnutie padlo z hokejky Švéda Nicklasa Bäckströma v 62. min. Chára odohral 21:51 min a dvakrát vystrelil na bránku domácich.

Mladý český útočník v službách „medveďov“ David Pastrňák strelil svoj šestnásty gól sezóny a už len o jeden presný zásah zaostáva za lídrami streleckej tabuľky NHL Sidneym Crosbym a Patrikom Lainem. Boston to na Washington nevie. S týmto súperom prehral siedmy raz v rade. „Vždy je dobré mať dva body, aj keď sme ich nezískali práve spôsobom, akým sme chceli. Máme ich však a ideme ďalej,“ uviedol Nicklas Bäckström na webe NHL.

Tridsaťpäť zásahov Devana Dubnyka, z toho až 17 v tretej tretine, bolo základom úspechu hokejistov Minnesoty na ľade Toronta 3:2. Dubnyk si skvelým výkonom dal darček k 300. zápasu v NHL.

V domácej zostave na ľade chýbal slovenský obranca Martin Marinčin. „Nemyslím si, že v nejakom zápase tejto sezóny pustil za chrbát viac ako tri puky. Drží nás nad vodou po celý čas. V tretej tretine bol pomer striel tuším 17:3 pre domácich, ale gól nepadol,“ povedal tréner Minnesoty Bruce Boudreau na adresu Dubnyka.

Víťazný gól hostí zaznamenal v 22. min skúsený útočník Eric Staal, ktorý bol jeho 799. bodom v NHL v kariére. Na presný zásah čakal od 10. novembra, celkovo 13 zápasov. „Vyťažil som z výborného forčekingu Charlieho Coyla,“ uviedol Eric Staal na webe NHL.

Anaheim ešte štyri minúty pred koncom tretej tretiny doma s Carolinou zaostával 3:5, ale napokon sa tešil z víťazstva 6:5 po nájazdoch. Nick Ritchie a Corey Perry zariadili vyrovnanie a predĺženie. O dvoch bodoch pre domácich potom s definitívou rozhodol vo štvrtej sérii nájazdov mladý český útočník Ondřej Kaše. Pre 21-ročného rodáka z Kadane to bol len jedenásty zápas v NHL v kariére.

Stredajšie sumáre NHL:

Toronto – Minnesota 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Góly: 17. Ben Smith (Kadri, Rielly), 31. Bozak – 9. Zucker (Mikael Granlund, Koivu), 15. Stewart (Spurgeon, Gabriel), 22. E. Staal (Coyle)

Martin Marinčin (Toronto) nehral.

Washington – Boston 4:3 po predĺž. (2:0, 1:2, 0:1 – 1:0)

Góly: 1. Williams (Kuznecov, Ovečkin), 8. Williams (Kuznecov), 26. Winnik (Beagle), 62. Nicklas Bäckström (Schmidt, M. Johansson) – 37. D. Moore (Blidh), 39. Pastrňák, 49. C. Miller (Czarnik, Marchand)

Zdeno Chára (Boston) odohral 21:51 min, 2 strely

San Jose – Ottawa 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

Góly: 29. Couture (Pavelski, J. Thornton), 47. Burns (P. Martin) – 4. Mark Stone (Hoffman, E. Karlsson), 8. E. Karlsson, 58. Kelly (Pageau, E. Karlsson), 59. Pageau (Z. Smith)

Anaheim – Carolina 6:5 po sam. nájazdoch (1:1, 1:2, 3:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 17. Cogliano (Silfverberg, Kesler), 34. Noesen (Kaše, Cramarossa), 49. Kesler (Cogliano, Silfverberg), 57. Ritchie (Fowler, Perry), 58. Perry (Getzlaf, Ritchie), rozhodujúci sam. nájazd: Kaše – 20. Teräväinen (Slavin, Faulk), 29. McClement (Skinner, Ryan), 31. Aho (Stempniak, C. Ward), 45. Pesce (Nestrašil), 50. Teräväinen (Aho, Stempniak)

Video: Tatar porazil „senátorov“ s Jarošom, Barkov prispel hetrikom a Capitals uspeli po nájazdoch Video: Halák bol pri neúspechu Bostonu proti Pittsburghu, Ovečkin strelil druhý hetrik po sebe

Prezident Kiska nazval pápeža Františka stelesnením dobra, hovorili aj o pokore u politikov Okresný predseda ĽSNS mal vytetovaný hákový kríž na hrudi, strana sa však dištancuje od fašizmu Stoch je medzi najaktívnejšími strelcami Európskej ligy, Dabbur má na konte najviac gólov Primátor Vranova n/Topľou si pohorší, poslanci mu schválili o 600 eur nižší plat ako mal Zjazdový lyžiar Marc Gisin mal vo veľkej rýchlosti hororový pád, na trati zasahoval vrtuľník Slováci sa sťažovali na úroveň slovenčiny v televízii a rozhlase, prekážala im aj čeština Štáty Európskej únie predĺžili sankcie voči Rusku, dôvodom nedodržiavanie minských dohôd Most-Híd by podľa Gála opäť vstúpil do súčasnej koalície, dôvod na predčasné voľby nie je