NHL
Hráči Toronta Trevor Moore (42) a Bostonu Bruins Karson Kuhlman (83) sa zrazili v zápase NHL, v ktorom hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili nad hráčmi Toronta Maple Leafs 4:1. Boston, 13. apríl 2019. Foto: SITA/AP

BOSTON 14. apríla (WebNoviny.sk) – Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili nad hráčmi Toronta Maple Leafs 4:1 v sobotňajšom štvrťfinálovom stretnutí play-off Východnej konferencie zámorskej NHL 2018/2019. Slovenský obranca Bruins Zdeno Chára odohral 22:43 min, počas ktorých nebodoval.

Do štatistík sa zapísal jedným plusovým bodom, dvomi trestnými minútami, dvomi strelami a rovnakým počtom bodyčekov. „Medvede“ vyrovnali stav série na 1:1, v predchádzajúcom zápase podľahli Maple Leafs práve 1:4.

Prvý zápas, ktorý sme prehrali 1:4, bol pre nás ako facka. Fantasticky sme však na to zareagovali. Sústredili sme sa na to, čo bolo dôležité a zvládli sme to výborne,“ zhrnul útočník Bruins David Backes pre oficiálny ligový web.

Halák sedel na striedačke

Boston poslal do vedenia už v 5. min útočník Charlie Coyle, ktorý prišiel pred prestupovou uzávierkou z Minnesoty. Ešte do konca I. tretiny zvýšil vedenie Brad Marchand a Danton Heinen upravil v 31. min na 3:0 pre domáci tím.

Jediným zásahom Toronta zdramatizoval duel Nazem Kadri, ktorý sa presadil v 51. min. Kanadský center s libanonskými koreňmi však krosčekoval šesť minút pred koncom Jaka DeBruska do hlavy a inkasoval trest 5 minút + do konca zápasu.

V následnej presilovej hre poistil triumf Bruins skúsený útočník Patrice Bergeron. Fínsky gólman „medveďov“ Tuukka Rask zneškodnil 30 striel Maple Leafs, jeho dánsky náprotivok Frederik Andersen si pripísal 37 úspešných zákrokov. Slovenský gólman Bostonu Jaroslav Halák sledoval duel iba zo striedačky.

Neboli sme až takí solídni. Vo štvrtok bolo naše nasadenie na začiatku zápasu naozaj dobré. Dnes to mal vo svojich rukách Boston, my sme to nezvládli,“ priznal tréner Maple Leafs Mike Babcock.

Washington triumfoval nad Carolinou

Obhajca Stanleyho pohára Washington Capitals zdolal Carolinu 4:3 po predĺžení. Tím z hlavného mesta USA triumfoval aj v druhom stretnutí vyraďovacej časti. O víťazstve Capitals rozhodol obranca Brooks Orpik, pre ktorého to bol 4. gól v 151. meraní síl v play-off. Tri zo štyroch zásahov boli pritom víťazné.

Okrem neho za Capitals skórovali aj Nicklas Bäckström, T.J. Oshie a Tom Wilson. „V play-off sa snažíte ísť krok po kroku, ale niekde v hĺbke mysle dúfate, že po dvoch zápasoch budete viesť 2:0 v sérii. Nám sa to podarilo. Je to skvelý pocit,“ uviedol Oshie po zápase pre nhl.com.

Nashville zdolal Dallas 2:1 po predĺžení a vyrovnal stav štvrťfinálovej série Západnej konferencie na 1:1. O triumfe „predátorov“ rozhodol útočník Craig Smith v čase 65:00.

Ani neviem, ako tam ten puk skončil. Predtým som si pozeral víťazné góly v predĺžení, ale nikdy sa mi nepodarilo ho aj streliť. Je to úžasné,“ priznal C. Smith.

Play off NHL 2018/2019 – štvrťfinále

• 2. zápasy – sobota:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Washington – Carolina 4:3 po predĺžení (2:1, 0:1, 1:1 – 1:0) – stav série: 2:0
Góly: 4. Bäckström (Ovečkin, Orlov), 10. Oshie (Kuznecov, Niskanen), 49. T. Wilson (Ovečkin, Bäckström), 62. Orpik (Kuznecov, Oshie) – 16. Wallmark (Slavin, Foegele), 37. Aho (J. Williams, Slavin), 55. J. Staal (D. Hamilton, A. Svečnikov)

Boston – Toronto 4:1 (2:0, 1:0, 1:1) – stav série: 1:1
Góly: 5. Coyle (Backes), 17. Marchand (Pastrňák, Krug), 31. Heinen, 56. Bergeron (Marchand, Grzelcyk) – 51. Kadri (Dermott, W. Nylander)
Zdeno Chára (Boston) odohral 22:43 min, 0+0, +1, 2 trestné minúty, 2 strely, 2 „hity“

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Nashville – Dallas 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0) – stav série: 1:1
Góly: 24. Grimaldi (Watson, Järnkrok), 65. Craig Smith (Ekholm, Järnkrok) – 22. Jamie Benn (Seguin)

Calgary – Colorado 2:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1) – stav série: 1:1
Góly: 33. R. Andersson (Bennett, Backlund), 53. Monahan (Bennett, J. Gaudreau) – 28. Nieto, 58. Compher (Landeskog, Rantanen), 69. MacKinnon