Manchester City remizoval so Southamptonom, je novým lídrom
David Silva z Manchestru City bojuje o loptu s hráčmi Southamptonu. Foto: SITA/AP

LONDÝN 23. októbra (Webnoviny.sk) – Hráči FC Chelsea na vlastnom ihrisku zdolali futbalistov Manchestru United jednoznačne 4:0 v nedeľňajšom stretnutí 9. kola najvyššej anglickej súťaže. Zverenci Antonia Conteho vykročili za úspechom už na začiatku zápasu, keď sa po tridsiatich sekundách hry presadil Pedro Rodríguez.

Domáci do polčasovej prestávky viedli dvojgólovým rozdielom – v 21. min po rohovom kope mieril presne stopér Gary Cahill. Gólostroj „The Blues“ sa nezastavil ani po zmene strán. Najprv v 62. min bol na konci kombinačnej akcie Eden Hazard a v 70. min zavŕšila demontáž zverencov trénera Josého Mourinha predsezónna posila FC Chelsea N’Golo Kanté.

„Červení diabli“ v nedeľu na Stamford Bridge utrpeli najvyššiu ligovú prehru za ostatných päť rokov. V uplynulých troch zápasoch Premier League získali iba dva body a v tabuľke figurujú až na 7. mieste. Naopak Londýnčania zvíťazili už tretíkrát v sérii a posunuli sa na štvrtú priečku v tabuľke o skóre pred Tottenham.

Manchester City remizoval v nedeľu na domácom ihrisku so Southamptonom 1:1, ale posunul sa lepším skóre priebežne na čelo tabuľky. Prvý gól duelu strelil v 27. min stredopoliar Southamptonu Nathan Redmond. Konečný rezultát stanovil v 55. min domáci Kelechi Iheanacho.

Manchester City – Southampton 1:1 (0:1)

Góly: 55. Iheanacho – 27. Redmond

Chelsea Londýn – Manchester United 4:0 (2:0)

Góly: 1. Pedro Rodríguez, 21. G. Cahill, 62. E. Hazard, 70. N. Kanté

1. Manchester City 9 6 2 1 20:9 20

2. Arsenal 9 6 2 1 19:9 20

3. Liverpool 9 6 2 1 20:11 20

4. Chelsea 9 6 1 2 19:9 19