Idrissa Gueye, Aaron Ramsey
Idrissa Gueye z Evertonu v súboji s, Aaronom Ramseym z londýnskeho Arsenalu počas zápasu 6. kola Premier League. Londýn, 23. september 2018. Foto: SITA/AP.

LONDÝN 23. septembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti FC Chelsea zaváhali na pôde mestského rivala West Hamu United, v úvodnom stretnutí nedeľňajšieho programu 6. kola anglickej futbalovej ligy uhrali bezgólovú remízu.

Hostia napriek hernej prevahe neskórovali a prvýkrát v prebiehajúcom ročníku nezískali plný počet bodov. Jediným tímom so 100-percentnou bilanciou zostal Liverpool, ktorý je na čele tabuľky s 18 bodmi. Chelsea je o skóre tretia za Manchestrom City. Dvojica stráca na lídra po šiestich kolách 2 body.

V druhom nedeľňajšom stretnutí si londýnsky Arsenal zdolal do,a Everton 2:0. Po bezgólovom prvom polčase poslal domácich do vedenia v 56. min po prihrávke Aarona Ramseyho technickou strelou do vinkla Alexandre Lacazette. O tri minúty neskôr spečatil skóre stretnutia po rýchlej akcii „kanonierov“ Gabončan Pierre-Emerick Aubameyang.