Christian Eriksen, N'golo Kante
Hráč Tottenhamu Christian Eriksen, vpravo, v súboji proti Kantemu z Chelsea v rámci Premier League. 1. apríl 2018 Foto: SITA/AP

LONDÝN 1. apríla (WebNoviny.sk) – Futbalistom londýnskej Chelsea sa vzďaľuje účasť v budúcom ročníku Ligy majstrov, v londýnskom derby nestačili v nedeľu na Tottenham 1:3 v stretnutí 32. kola anglickej Premier League a na svojho nedeľňajšieho súpera strácajú na 5. mieste už osem bodov.

„The Blues“ síce viedli gólom Álvara Moratu, tesne pred polčasovou prestávkou vyrovnal exportnou strelou Christian Eriksen a Delle Alli v druhom polčase zariadil obrat. Chelsea prehrala päť z ostatných siedmich zápasov v najvyššej anglickej súťaži.

Arsenal sa na vlastnom ihrisku potrápil, no napokon zdolal hráčov Stoke City 3:0. „Kanonieri“ rozhodli až v závere zápasu dvoma zásahmi Pierra-Emericka Aubameyanga – v 75. min premenil pokutový kop a v 86. min pridal gólovú poistku.

Definitívu výsledku dal z „bieleho bodu“ Alexandre Lacazette. Pozícia oboch tímov v ligovej tabuľke sa nezmenila, ani jednému sa v tejto sezóne nedarí napĺňať ciele – Arsenal je šiesty, Stoke City figuruje na predposlednej 19. priečke.