Wayne Rooney
Wayne Rooney Foto: SITA/AP

LIVERPOOL 14. septembra (WEBNOVINY) – Útočník Wayne Rooney oslávil svoj návrat do zostavy futbalistov Manchestru United gólom a tím z Old Traffordu zvíťazil v 4. kole Premier League nad Crystal Palace 2:0.

Tréner David Moyes, ktorý pred sezónou vystriedal na lavičke „červených diablov“ legendárneho Sira Alexa Fergusona, si pripísal vôbec prvé víťazstvo na domácom trávniku.

Rooney oddychoval dva týždne s tržnou ranou na čele ako pamiatkou na zranenie z tréningu. Aj preto nastúpil s obviazanou hlavou, ale to mu nebránilo v tom, aby v 81. min zatočil priamy kop za chrbát brankára hostí.

„Čaká nás ťažký týždeň. Potreboval som ho vyskúšať na celý zápas, hoci v druhom polčase bol už trochu unavený. Napriek tomu bol dobrý vo všetkom, čo na trávniku urobil,“ pochválil Moyes Rooneyho.

V drese United absolvoval od 62. min svoju premiéru Belgičan Marouane Fellaine, ktorý prestúpil z Evertonu v posledný deň prestupového obdobia za 32,8 mil. eur.

Prvá prehra „The Blues“

V Goodison Parku okúsil tréner José Mourinho prvú ligovú prehru od svojho návratu na lavičku FC Chelsea. Everton zvíťazil 1:0 gólom Škóta Stevena Naismitha, ktorý takto štýlovo oslávil svoje 27. narodeniny. Everton sa po troch remízach dočkal pod vedením nového trénera Roberta Martíneza prvého víťazstva.

V drese hostí sa objavil debutujúci kamerunský útočník Samuel Eto´o. „Nezaslúžili sme si prehrať, lebo sme boli lepším tímom. Na druhej strane, čo z toho, že sme mali 21 striel, keď sme nedali ani jeden gól,“ zamyslel sa José Mourinho.

„Kanonieri“ na čele tabuľky

Arsenal zvíťazil na trávniku posledného Sunderlandu 3:1 a s troma víťazstvami je na čele tabuľky. V drese hostí sa prvý raz od svojho príchodu z Realu Madrid objavil nemecký reprezentant Mesut Özil a odohral 79 minút.

Waleský reprezentant Aaron Ramsey zaznamenal dva góly a po zápase pochválil Özila, ktorý už po 11 minútach pripravil pre Oliviera Girouda prvý gól hostí. „Zahral výborne. Je to hráč s jedným z najvyšších priemerov presných prihrávok v Európe. Dokáže pre spoluhráčov utvoriť množstvo príležitostí,“ komentoval Ramsey.

Zo 4. kola Premier League zostáva ešte odohrať dva zápasy. FC Liverpool, ktorý dosiaľ nestratil ani bod, hrá v pondelok na trávniku Swansea City.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 4. kola Premier League:

Manchester United – Crystal Palace 2:0 (1:0)

Góly: 45. Van Persie (z pok. kopu), 81. Rooney, ČK: 45. Dikgacoi (Crystal Palace)

Aston Villa – Newcastle 1:2 (0:1)

Góly: 67. Benteke – 18. Ben Arfa, 73. Gouffran

Fulham – West Bromwich Albion 1:1 (1:0)

Góly: 22. Sidwell – 90.+ McAuley

Hull City – Cardiff 1:1 (1:0)

Góly: 40. C. Davies – 59. Whittingham