Manchester City
Zrážka Jamesa Milnera z Manchestru City s brankárom Robertom Greenom z Queens Park Rangers počas nedeľňajšieho zápasu 36. kola Premier League. Manchester, 10. mája 2015. Foto: SITA/AP

LONDÝN 10. mája (WEBNOVINY) – Hráči londýnskej Chelsea remizovali v nedeľňajšom stretnutí 36. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League na domácej pôde s FC Liverpool 1:1.

Oba góly padli zo štandardných situácií. V 4. minúte po rohovom kope usmernil loptu do bránky domáci kapitán John Terry, no hosťom sa podarilo ešte do prestávky vyrovnať. Steven Gerrard v 45. minúte zužitkoval center Jordana Hendersona a skóroval hlavou. V druhom polčase napriek streleckej prevahe hostí gól nepadol. Slovenský obranca Martin Škrtel odohral za „The Reds“ celý duel a v 26. minúte inkasoval žltú kartu.

Ostatné výsledky 36. kola Premier League:

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v domácom nedeľňajšom stretnutí 36. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League nad tímom Queens Park Rangers jednoznačne 6:0. Mužom zápasu sa stal trojgólový Sergio Agüero. Argentínsky útočník v 4. minúte otvoril gólový účet duelu.

„Citizens“ viedli do prestávky už 2:0 po presnom zásahu Alexandra Kolarova. Po zmene strán v 50. min pridal svoj druhý gól Agüero a hetrik dokonal v 64. min z pokutového kopu. V 70. min zvýšil na nelichotivých 5:0 James Milner a demontáž hostí zavŕšil v 87. David Silva.

Manchester City je po víťazstve na 2. mieste v ligovej tabuľke s trojbodovým náskokom pred Arsenalom, ktorý má však 2 zápasy k dobru. QPR je s 27 bodmi na poslednej priečke a po Burnley je druhým istým zostupujúcim mužstvom do druhej najvyššej

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 36. kola Premier League:
Manchester City – Queens Park Rangers 6:0 (2:0)

Góly: 4., 50. a 64. Agüero (tretí z pok. kopu), 32. Kolarov, 70. Milner, 87. D. Silva

1. Chelsea 36 25 9 2 70:28 84

2. Manchester City 36 22 7 7 77:36 73

3. Arsenal 34 21 7 6 66:33 70

4. Manchester United 36 20 8 8 61:36 68

5. FC Liverpool 36 18 8 10 50:39 62

6. Tottenham 36 17 7 12 55:53 58

7. Southampton 36 17 6 13 48:30 57

8. Swansea 35 15 8 12 43:44 53