André Schürrle
Futbalista Dean Hammond z Leicesteru City v súboji s hráčom FC Chelsea Andrém Schürrlem počas sobotňajšieho zápasu 2. kola Premier League, v ktorom 'The Blues' zvíťazili 2:0. Foto: SITA/AP

LONDÝN 23. augusta (WEBNOVINY) – Futbalisti FC Chelsea si v anglickej Premier League stále držia stopercentnú bilanciu, v sobotňajšom dueli 2. kola zdolali na domácom ihrisku nováčika Leicester City 2:0.

Zverenci trénera Josého Mourinha sa s húževnatým súperom dlho trápili, po vyše hodine hry napokon otvoril skóre Diego Costa. Letná posila z Atlética Madrid skórovala aj minulý týždeň v úvodnom kole. Druhý gól Londýnčanov pridal v 77. min tvorca hry Eden Hazard.

Swansea sa darí

Plný počet po dvoch zápasoch má aj Swansea. Waleský klub nadviazal na prekvapujúce víťazstvo z ihriska Manchestru United a doma zdolal nováčika z Burnley tesne 1:0. West Ham vyhral na pôde Crystal Palace 3:1 a odčinil domáce zaváhanie z úvodného kola. Burnley a Crystal Palace majú po dvoch kolách v kolonke bodov nulu.

Futbalisti Arsenalu Londýn vydreli remízu 2:2 v sobotňajšom dueli 2. kola Premier League 2014/2015. „The Gunners“ zachránili od prehry góly Aarona Ramseyho z 83. min a Oliviera Girounda 40 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času.

Arsenal podľa Wengera zvládol ťažký test proti Evertonu

Everton pritom mal po prvom polčase dobré šance zopakovať aprílové víťazstvo 3:0 z uplynulej sezóny, keďže do listiny strelcov sa v úvodnej štyridsaťpäťminútovke zapísali Seamus Coleman a Steven Naismith. „Do 70 – 75 minúty sme predviedli perfektný výkon,“ povedal španielsky tréner liverpoolského klubu Roberto Martínez. Jeho zverenci mali na dosah druhé víťazstvo v tejto sezóne, no opäť sa museli uspokojiť s jedným bodom. Uplynulú sobotu viedli na ihrisku tímu Leicester City 1:0 aj 2:1, napokon uhrali rovnaký výsledok ako proti Arsenalu. „V šatni bolo cítiť frustráciu, pretože namiesto šiestich bodov máme po dvoch dueloch dva,“ doplnil Martínez.

„Proti Evertonu to bol pre nás veľký test, a po prvom polčase ešte náročnejšia skúška. Reagovali sme však dobre,“ povedal kouč Londýnčanov Arséne Wenger. Francúzsky tréner Arsenalu cez polčas vystriedal letnú posilu z FC Barcelona Alexisa Sáncheza, ktorého nahradil neskorší hrdina duelu Francúz Olivier Giroud. „Alexis sám vie, že jeho telo nebolo fyzicky najlepšie pripravené. Ale keď sa to zmení, jeho dôvera vo vlastné schopnosti sa vráti,“ dodal Wenger.