Premier League
Alexis Sanchez fauloval hráča Chelsea Jorginho počas futbalového zápasu anglického Premier League medzi Chelseou a Manchester United na štadióne Stamford Bridge v Londýne 20. októbra 2018. SITA/AP Matt Dunham.
  • aktualizované: 21:24

LONDÝN 20. októbra (WebNoviny.sk) – Futbalisti FC Chelsea neprehrali v anglickej Premier League ani v deviatom zápase sezóny. V dueli 9. kola doma remizovali s Manchesterom United 2:2. Domáci po prvom polčase viedli gólom Antonia Rüdigera, no zverenci trénera Josého Mourinho po prestávke otočili skóre.

Postaral sa o to Anthony Martial, ktorý v 55. min najskôr vyrovnal, keď sa zorientoval v prehustenom priestore, a v 73. min sa presadil druhýkrát po rýchlom protiútoku. Portugalský lodivod sa však napokon netešil z víťazstva nad svojím bývalým klubom, keďže v nadstavenom čase ho zarmútil striedajúci Ross Barkley a vyrovnal na 2:2.

Newcastle aj so slovenským reprezentačným brankárom Martinom Dúbravkom podľahol Brightonu 0:1. Naplno nebodoval už v troch dueloch v rade a s dvoma bodmi je posledný. Manchester City nemal problémy s Burnley a rozstrieľal ho 5:0. V tabuľke zvýšil na prvom mieste odstup od Chelsea na dva body.

Premier League – 8. kolo:

• výsledky sobotňajších zápasov

Chelsea – Manchester United 2:2 (1:0)
Góly: 21. Rüdiger, 90.+ Barkley – 55. a 73. Martial

Bournemouth – Southampton 0:0

Cardiff – Fulham 4:2 (2:2)
Góly: 15. Josh Murphy, 20. Reid, 65. Paterson, 88. K. Harris – 11. Schurrle, 34. Sessegnon

Manchester City – Burnley 5:0 (1:0)
Góly: 17. Agüero, 54. B. Silva, 56. Fernandinho, 83. Mahrez, 90. L. Sané

Newcastle – Brighton 0:1 (0:1)
Gól: 29. Kayal