Chelsea manchester united
Hráč Chelsea Fernando Torres (vpravo) v súboji s Riom Ferdinandom z Manchesteru United Foto: SITA/AP

LONDÝN 31. októbra (WEBNOVINY) – Trikrát prehrávali, ešte aj v 93. minúte, ale predsa sa futbalisti FC Chelsea tešili z víťazstva nad Manchestrom United v stredajšom stretnutí 4. kola Anglického ligového pohára, ktoré pre nich znamenalo postup štvrťfinále.

„The Blues“ zaostávali na Stamford Bridge 0:1, 1:2 aj 2:3, ale napokon triumfovali 5:4 po predĺžení. Hostia viedli ešte v nastavenom čase 3:2, keď 21-ročný stopér Scott Wootton fauloval v pokutovom území Ramiresa a belgický zázrak Eden Hazard premenenou penaltou zabezpečil domácim predĺženie.

V ňom sa opäť prezentoval „minelou“ spomenutý bek United a Daniel Sturridge v 98. minúte naklonil misky váh na stranu domácich. Skvelý obrat zavŕšil brazílsky stredopoliar Ramires gólovou poistkou v 116. minúte. Premenený pokutový kop Ryana Giggsa v závere predĺženia iba zmiernil prehru „červených diablov“.

„Bol to veľmi vzrušujúci, typický pohárový zápas. Mohli sme to už dávno ‚zabaliť‘, ale hráči ukázali fantastický charakter a trikrát zmazali súperov náskok,“ pochválil svojich zverencov tréner FC Chelsea Roberto di Matteo.

Jeho náprotivok Alex Ferguson bol, pochopiteľne, rozčarovaný: „Ak v záverečných sekundách vediete 3:2, mali by ste uhájiť víťazstvo. Len my sami sme sa oň pripravili,“ zlostil sa škótsky odborník na lavičke United.

Výsledky stredajších stretnutí 4. kola Anglického ligového pohára vo futbale (hralo sa na jeden zápas):

FC Chelsea – Manchester United 5:4 po predĺžení

Góly: 31. David Luiz (z pok. kopu), 52. G. Cahill, 90+. Hazard, 98. Sturridge, 116. Ramires – 22. a 120. (z pok. kopu) Giggs, 43. J. Hernández, 59. Nani

FC Liverpool – Swansea City 1:3

Norwcih – Tottenham Hotspur 2:1