John Terry
Kapitán FC Chelsea John Terry v súboji s Andym Carollom z West Hamu United počas úvodného kola Premier League. Londýn, 15. august 2016. Foto: SITA/AP

LONDÝN 15. augusta (WebNoviny.sk) – Taliansky kouč Antonio Conte zažil na lavičke anglického futbalového klubu FC Chelsea úspešnú súťažnú premiéru. Mužstvo zo Stamford Bridge zvíťazilo v pondelňajšom stretnutí úvodného kola anglickej Premier League 2016/2017 nad súpermi z tímu West Ham United 2:1.

Som spokojný s výkonom môjho mužstva. Videl som na našej strane viacero pozitívnych vecí. Páčilo sa mi nasadenie v momentoch, keď sme mali loptu. Sme spolu iba mesiac, ale vieme, že sa ešte môžeme zlepšiť,“ vyhlásil Conte.

Päťnásobný anglický šampión potvrdil, že štarty do ligových sezón sú jeho doménou. Počas úvodného hracieho kola nazbieral historicky už 54 bodov, čo je viac ako v prípade akéhokoľvek iného mužstva. Skóre londýnskeho derby otvoril v 47. min krídelník „The Blues“ Eden Hazard z pokutového kopu. V 77. min dokázali hostia vyrovnať zásluhou Jamesa Collinsa, no v 89. min strelecky odpovedal Diego Costa. Španielsky reprezentant, v súvislosti s ktorým sa v priebehu leta špekulovalo o možnom odchode zo Stamford Bridge, si spracoval loptu pred veľkým vápnom a brankárovi Adriánovi nedal žiadnu šancu.

Počas celých 90 minút sme hrali ako hladný tiger. Bolo skvelé opäť si zahrať pred našimi priaznivcami. Som rád, že som skóroval hneď v prvom zápase sezóny, nestáva sa mi to každý rok. Tešíme sa na budúce stretnutia, fanúšikom chceme priniesť veľa pekných chvíľ,“ vyhlásil pre Sky Sports Eden Hazard. Ako pripomenulo štatistické twitterové konto OptaJoe, Belgičan zaznamenal jubilejný 5000. presný zásah londýnskeho mužstva v najvyššej súťaži.

Spomedzi nových posíl nastúpil v základnej zostavy Chelsea iba francúzsky reprezentant N´Golo Kanté, miesto na lavičke sa tak ušlo Španielovi Cescovi Fábregasovi. „Keď fanúšikovia Chelsea sledovali výkon N´Gola Kantého pri jeho debute v drese ´The Blues´, majú ešte väčší dôvod na optimizmus smerom do budúcnosti. Dokonale sa zhostil tzv. roly Makélélého. Kanté už v minulej sezóne v drese Leicesteru ukázal, že má potenciál byť ako on a kto vie, možno raz bude ešte lepší. Ukázal, že angažovanie Kantého môže byť pre Chelsea väčším prínosom ako prestup Paula Pogbu do Manchestru United,“ napísal Evening Standard. Pre zaujímavosť, v prvom polčase našlo adresáta všetkých 29 prihrávok z Kantého kopačky.

Kormidelníka „kladivárov“ Slavena Biliča po zápase mrzelo, že jeho tímu ušiel bodový zisk pomedzi prsty. „Samozrejme, keď prehráte zápas, navyše gólom tesne pred koncom, sklamanie je na mieste. Chelsea hrala oveľa lepšie ako my, možno s výnimkou prvých 15 minút. Hráči súpera boli silnejší s loptou, aktívnejšie nás napádali a hrali oveľa agresívnejšie. Chelsea sa mohla oprieť o Edena Hazarda, Diega Costu a Williana,“ skonštatoval 47-ročný rodák z chorvátskeho Splitu.