Chelsea zdolala Tottenham
Domáci vyrovnali v závere prvého polčasu zásluhou Pedra Rodrígueza. Foto: SITA/AP

LONDÝN 26. novembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti FC Chelsea zvíťazili v sobotňajšom londýnskom derby nad Tottenhamom Hotspur 2:1 v rámci 13. kola najvyššej anglickej súťaže a vrátili sa na čelo tabuľky.

Vedenia sa ujali hostia v 11. min zásahom Christiana Eriksena, domáci vyrovnali v závere prvého polčasu zásluhou Pedra Rodrígueza a tri body vybojoval krátko po zmene strán Victor Moses. Chelsea je lídrom Premier League o jeden bod pred Liverpoolom a Manchestrom City, Tottenhamu, ktorý utrpel prvú prehru v sezóne, patrí piata priečka.

Hráči Swansea na vlastnom trávniku zdolali súperov z Crystal Palace 5:4. Hrdinom duelu sa stal Fernando Llorente, ktorý v nadstavenom čase 2. polčasu dvakrát skóroval a zariadil tak víťazstvo domácich. Swansea s deviatimi bodmi aktuálne figuruje na predposlednom mieste priebežnej tabuľky Premier League, Crystal Palace má na konte 11 bodov a je šestnásty.

FC Chelsea – Tottenham 2:1 (1:1)

Góly: 45. Pedro Rodríguez, 51. Moses – 11. Eriksen

Swansea – Crystal Palace 5:4 (1:1)

Góly: 66. a 68. Fer, 90.+ a 90.+ F. Llorente 36. Sigurdsson – 19. Zaha, 75. Tomkins, 82. Cork (vlastný), 84. Benteke

1. Chelsea 13 10 1 2 29:10 31

2. Liverpool 13 9 3 1 32:14 30

3. Manchester City 13 9 3 1 29:12 30

4. Arsenal 12 7 4 1 25:12 25

5. Tottenham 13 6 6 1 19:10 24

6. Manchester United 12 5 4 3 17:14 19

7. Everton 12 5 4 3 16:14 19

8. Watford 12 5 3 4 17:20 18