4. apríla 2015 Hokej od Webnoviny.skSITA Diskusia()

NEW YORK 4. apríla (WEBNOVINY) – Slovenský útočník Marián Hossa sa jednou asistenciou podieľal na víťazstve klubu zámorskej hokejovej NHL Chicago Blackhawks 4:3 nad v tejto sezóne nevýrazným Buffalom. „Jastrabi“ viedli už 2:0 a všetko nasvedčovalo tomu, že bez problémov dokráčajú k triumfu, no opak bol pravdou.

Dvoma gólmi M. Foligna a jedným presným zásahom Larssona sa Sabres podarilo otočiť na 3:2 a najtesnejším rozdielom viedli ešte dve minúty pred koncom III. tretiny. Situáciu však vzal do svojich rúk kapitán Chicaga Jonathan Toews – 103 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal na 3:3 a 56 sekúnd pred koncom aj s prispením Hossovej asistencie rozhodol o víťazstve Chicaga.

Montreal sa musel uspokojiť s jedným bodom

„Veľký úspech bolo už naše vyrovnanie na 3:3. Myslím si, že nik nečakal dva góly v takom krátkom čase. Väčšina tímov by sa už asi sústredila na udržanie výsledku a prípravu na predĺženie,“ povedal po zápase Toews, ktorý strelil rozhodujúci gól aj v nedeľu na ľade Winnipegu.

Montreal, ktorý už má istotu postupu do play-off, síce na ľade New Jersey otočil v I. tretine z 0:1 na 2:1, no napokon sa musel uspokojiť len s bodom. „Diabli“ totiž v druhej časti vyrovnali a duel dospel až do nájazdov. V nich za domácich uspeli Josefson aj Eliáš.

V hre je stále San Jose

Poriadnu prestrelku s množstvom gólov videli diváci v Dallase, kde domáci Stars prehrali so St. Louis 5:7. „Hviezdam“ sa podarilo otočiť z 1:3 na 5:3, ale štvorgólovú šnúru neskôr previedli aj „bluesmani“. Hetrikom sa za hostí prezentoval Jaden Schwartz, skompletizoval ho presným zásahom do prázdnej bránky súpera do 7:5.

Colorado si aspoň matematickú šancu na postup do play-off udržalo triumfom 4:2 v Anaheime. V hre je stále aj San Jose po triumfe doma nad Arizonou 3:1.

Výsledky piatkových duelov zámorskej hokejovej NHL:

Buffalo – Chicago 3:4 (0:2, 1:0, 2:2)

Góly: 34. M. Foligno (Ristolainen), 46. Larsson (Ristolainen, Ennis), 53. M. Foligno (Gionta, Ristolainen) – 3. Keith (Saad, Shaw), 9. Sharp (Rundblad, B. Richards), 59. Toews (Shaw), 60. Toews (Saad, HOSSA)

Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 17:13 min a zaznamenal jeden strelecký pokus, Marián Hossa (Chicago) odohral 19:25 min, k jednej asistencii si pripísal aj dve strely

New Jersey – Montreal 3:2 po sam. nájazdoch (1:2, 1:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 10. Matteau (Larsson, Greene), 25. R. Boucher (Merrill, Gomez), rozhodujúci sam. nájazd Josefson – 15. Plekanec (Gončar, Gallagher), 17. Petry

Dallas – St. Louis 5:7 (1:1, 4:3, 0:3)

Góly: 20. Moen (z tr. strieľania), 21. Jamie Benn (Seguin), 31. Seguin (Jamie Benn), 35. Jamie Benn (Seguin, Ničuškin), 36. Roussel (Garbutt, Eakin) – 18. Berglund (Z. Michálek, Backes), 21. Berglund (Shattenkirk, Jaškin), 21. Schwartz (Oshie, Bouwmeester), 40. Schwartz (Pietrangelo, Shattenkirk), 45. Z. Michálek (Oshie, Bouwmeester), 50. Pietangelo, 60. Schwartz

Anaheim – Colorado 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

Góly: 8. Sekáč, 18. Rakkel (Perry, Sekáč) – 7. Mitchell (Iginla, Duchene), 37. Landeskog (Barrie, Tanguay), 50. Duchene (Everberg), 59. Everberg (Stuart)

San Jose – Arizona 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Góly: 1. Couture (Hertl, Marleau), 5. Pavelski (Marleau, Couture), 55. Nieto (Tierney, Irwin) – 23. Arcobello

Seattle je o krok bližšie k vytúženému vstupu do NHL, mestská rada odsúhlasila výstavbu arény Hokejista Martin Bakoš utrpel zranenie, v príprave NHL sa už neukáže