Marko Daňo
Zľava: Ryan Garbutt sa so spoluhráčmi Teuvom Teravainenom a Markom Daňom teší z svojho gólu, ktorý strelil do siete Montrealu v piatkovom prípravnom zápase pred novou sezónou NHL, v ktorom jeho Chicago zvíťazilo na ľade súpera 5:1. Montreal, 26. september 2015. Foto: SITA/AP

NEW YORK 26. septembra (WebNoviny.sk) – Piati slovenskí hokejisti zasiahli do piatkových prípravných súbojov pred blížiacou sa novou sezónou v NHL, ale do bodových štatistík sa nezapísali.

Obranca Andrej Sekera a tešil z triumfu Edmontonu na ľade Winnipegu 4:3 po predĺžení. Sekera strávil na ľade solídnu porciu minút (24:05) a okrem 2 striel na bránku sa blysol aj štyrmi zblokovanými pokusmi. Rovnaký počet súperových striel zblokoval aj obranca Ľubomír Višňovský. Bol jedným z troch Slovákov, ktorí nastúpili v drese Chicaga na ľade Montrealu.

Úradujúci víťazi Stanleyho pohára Blackhawks zvíťazili nad Canadiens presvedčivo 5:1. Višňovský odohral 21:58 min, útočníci Marko Daňo a Tomáš Kopecký absolvovali v hre 15:26 min, resp. 14:14 min, ich dovedna 4 strelecké pokusy sa však neujali. Útočník Richard Pánik v drese Toronta odohral 12:19 min v domácom súboji s Buffalom, súperových brankárov ohrozil 2 strelami. Toronto prehralo s Buffalom 4:6.

Hráči New York Islanders v piatok odohrali až dva zápasy, ale brankár Jaroslav Halák nenastúpil ani vo Philadelphii, ani v Newarku proti New Jersey.

Výsledky – piatok:

New Jersey – NY Islanders 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Tampa Bay – Florida 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

San Jose – Arizona 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Montreal – Chicago 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)

– Marko Daňo odohral 15:26 min, 3 strely, 2 trestné minúty, Tomáš Kopecký odohral 14:14 min, 1 strela, Ľubomír Višňovský (všetci Chicago) odohral 21:58 min, 1 strela, 4 zblokované strely

Philadelphia – NY Islanders 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Toronto – Buffalo 4:6 (2:1, 1:3, 1:2)

– Richard Pánik (Toronto) odohral 12:19 min, 2 strely, 1 mínuska

Winnipeg – Edmonton 3:4 po predĺžení (0:0, 3:0, 0:3 – 0:1)

– Andrej Sekera (Edmonton) odohral 24:05 min, 2 strely, 4 zblokované strely

Calgary – Vancouver 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Anaheim – Los Angeles 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Viac k osobe Andrej SekeraJaroslav HalákĽubomír VišňovskýMarko DaňoRichard PánikTomáš Kopecký