Bayern Mníchov
Bayern Mníchov Foto: SITA/AP Photo

MANCHESTER 26. novembra (WEBNOVINY) – „Zázračný muž Agüero udržal pre City postupový sen“ alebo „Dva góly Agüera v záverečných 5 minútach a celkový hetrik znamenajú nádej“. Aj takéto titulky priniesli britské médiá po utorkovom súboji 5. kola skupinovej fázy Ligy majstrov Manchester City – Bayern Mníchov (3:2).

Bayernu a Manchestru pískal Čech aj Slovák

Pred zápasom boli domáci v tabuľke E-skupiny na poslednom mieste s 2 bodmi zo 4 zápasov, po ňom sa zaradili medzi reálnych ašpirantov na postup do osemfinále. Už istému postupujúcemu Bayernu Mníchov uštedrili prvú súťažnú prehru v tejto sezóne najmä zásluhou hetriku Sergia Agüera.

Prvý gól strelil v 22. minúte z pokutového kopu – faul Medhiho Benatiu na neho znamenal zároveň červenú kartu a 70-minútové oslabenie Bayernu. Druhý pridal v 85. minúte, keď využil chybnú rozohrávku Xabiho Alonsa a výsledok na stranu domácich definitívne preklopil v nadstavenom čase, keď mu umožnil dostať sa k lopte nedôrazný Jerome Boateng. Zaujímavosťou zápasu bolo, že jedným z asistentov hlavného rozhodcu, Čecha Pavla Královca, bol Slovák Roman Slyško.

Agüera hetrik potešil, Rafinho po záverečnom hvizde zosmutnel

„Vždy som vravieval, že Sergio Agüero patrí k najlepším útočníkom na svete a v tomto zápase to potvrdil. Bol to zrejme najdramatickejší zápas v celej mojej kariére, po ktorom stále žijeme v boji o postup,“ nadchýnal sa tréner Manchester City Manuel Pellegrini.

„Som rád, že moje tri góly pomohli k trom bodom. Remíza by nám totiž možno v konečnom dôsledku nemusela stačiť. V tejto sezóne som odohral niekoľko veľmi dobrých zápasov, tento bol ďalší z nich,“ cituje Agüera server Európskej futbalovej únie.

Smutný bol po záverečnom hvizde brazílsky obranca Bayernu Rafinha. Jeho tím vďaka dvom gólom z konca prvého polčasu (33-ročný oslávenec Xabi Alonso z priameho kopu prízemnou strelou oklamal brankára Joea Harta a Robert Lewandowski sa presadil hlavou v súboji s dvoma domácimi hráčmi) a potom umnou hrou s častým držaním lopty siahal po ďalších troch bodoch, ale napokon pokazenou koncovkou zápasu prišiel o všetky.

„V oslabení sme 75 minút dominovali, ale nakoniec sme si to prehrali dvoma chybami v závere. Škoda, lebo dovtedy sme hrali veľmi dobre,“ povedal Rafinha. „Toto sme si naozaj za našu dobrú hru v početnej nevýhode nezaslúžili,“ cituje Kicker brankára Manuela Neuera. Bayern prehral po 18 zápasovej sérii prvý raz.

Tri kluby sa pobijú o druhú miestenku do osemfinále

Postupovým šanciam Manchestru nahrala do karát aj remíza CSKA Moskva s AS Rím (1:1), ktorú pre domácich pred prázdnym hľadiskom Areny Chimki zariadil v tretej minúte nadstaveného času Vasilij Berezuckij.

Znamená to, že pred finálovým 6. kolom majú v E-skupine Manchester City, AS Rím aj CSKA Moskva po 5 bodov a zhodne sa pobijú o druhú miestenku do osemfinále. Angličania rýchlo spočítali, že ak „Citizens“ zvíťazia v Ríme a CSKA Moskva nevezme Bayernu na jeho trávniku všetky body, osemfinále Manchestru neunikne.

„Kým žije čo len teoretická šanca, vždy treba o ňu zabojovať. Toto víťazstvo nad Bayernom nám dodá vieru v seba samých a výrazne nám môže pomôcť pred záverečným súbojom o všetko v Ríme,“ prízvukoval po vydarenej koncovke utorkového zápasu domáci kormidelník Pellegrini.

Trénerovi Bayernu bolo svojich zverencov ľúto

„Čo sa udialo v závere zápasu, nech je pre nás lekciou aj poučením. Toto je skupinová fáza, ale ak by sa to stalo v osemfinále, sme možno vyradení. Je mi ľúto za hráčov. Zahrali veľmi dobre, ale v závere sa už prejavila ich únava. Agüero je typ hráča, ktorý to dokáže využiť a je nebezpečný za každých okolností,“ pripomenul tréner Bayernu Mníchov Josep Guardiola.

Jeho zverenci si po záverečnom hvizde zrejme spomenuli na situácia spred necelého roka, ktorá sa trochu podobala tej súčasnej. Vtedy 10. decembra v Mníchove viedol Bayern po prvom polčase nad City rovnako 2:1 a napokon prehral rovnako 2:3. Rozdiel bol v tom, že oba tímy mali vtedy už istý postup do osemfinálovej fázy.

E-skupina – utorkový súhrn:
CSKA Moskva (Rus.) – AS Rím (Tal.) 1:1 (0:1)

Góly: 90.+ V. Berezuckij – 43. Totti, ŽK: 38. Dzagojev, 42. V. Berezuckij, 84. Ščennikov (všetci CSKA), rozhodoval: Brych (Nem.)

CSKA:

Akinfejev – Mário Fernandes, V. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov – Natcho – Cauna (64. G. Milanov), R. Jeremenko, Dzagojev, Musa (81. Z. Tošič) – Doumbia

AS Rím:

De Sanctis – Florenzi, Manolas, Astori, Holebas – S. Keita, De Rossi, Nainggolan (83. Strootman) – Gervinho (77. Iturbe), Totti, Ljajič (87. Pjanič)

Manchester City (Ang.) – Bayern Mníchov (Nem.) 3:2 (1:2)

Góly: 22., 85. a 90. Agüero (prvý z pok. kopu) – 40. Xabi Alonso, 45. Lewandowski, ŽK: 60. Clichy, 90. Agüero – 78. Neuer, ČK: 20. Benatia (Bayern), rozhodoval: Královec (ČR)