LeBron James
LeBron James v koncovke bodoval. Foto: SITA/AP

CLEVELAND 10. decembra (WEBNOVINY) – Basketbalisti Clevelandu dosiahli v NBA ôsme víťazstvo v sérii, v utorok si poradili aj s najlepším tímom Východnej konferencie Torontom 105:101. LeBron James dal 35 bodov vrátane dôležitej trojky 48 sekúnd pred koncom.

S Cavaliers to dlho nevyzeralo vôbec dobre, v tretej štvrtine zaostávali o 14 bodov a ešte 8 minút pred koncom o desať. „Boli sme v zúfalej situácii. Keď prehrávate na vlastnom ihrisku o 13, 14 bodov, snažíte sa udržať pod kontrolou, čo sa dá. Všetko sa začína pevnou obranou, v nej sú základy úspešného útoku,“ vysvetlil James.

Memphis aj vďaka 30 bodom Marca Gasola zdolal Dallas 114:105 a španielsky pivot si vyslúžil od nadšeného publika spontánnu „nomináciu“ na najužitočnejšieho hráča sezóny. „Neviem, kto to začal kričať, ale pobavilo ma to,“ povedal Marc Gasol, ktorý v nedeľu prispel k víťazstvu nad Miami chudobnými dvoma bodmi.

Portland natiahol víťaznú sériu na päť duelov, keď porazil Detroit 98:86. Pistons prehrali už trinástykrát v rade, čo sa im naposledy pritrafilo v sezóne 1993/1994. Klubový rekord je štrnásť neúspechov z ročníka 1979/1980. Hrozbu desiateho zakopnutia za sebou odvrátil Utah, ktorý si poradil so San Antoniom 100:96.