Adnan Januzaj
Adnan Januzaj (44) z Manchestru United strieľa gól do siete Sunderlandu počas sobotňajšieho zápasu Premier League. Foto: SITA/AP

LONDÝN 5. októbra (WEBNOVINY) – Futbalisti Manchestru City ukončili v sobotňajšom zápase 7. kola Premier League sériu Evertonu bez prehry, keď súpera zdolali 3:1.

Už v prvom polčase sa presadili Alvaro Negredo a Sergio Agüero a zabezpečili pre City vedenie 2:1, keď už v 16. min otvoril skóre Romelu Lukaku.

V druhom polčase nepremenil Agüero v 69. min pokutový kop, lopta sa od ľavej žrde bránky Evertonu odrazila do hlavy brankára Tima Howarda a odtiaľ putovala do siete.

Hráči FC Liverpool si aj s kapitánom slovenskej reprezentácie Martinom Škrtelom v základnej zostave poradili s Crystal Palace, keď o svojom víťazstve rozhodli už v prvom dejstve gólmi Luisa Suáreza, Daniela Sturridga a Stevena Gerrarda. Za hostí už len korigoval v 76. min Gayle.

Stretnutie Hull City proti Aston Ville veľa vzruchu neprinieslo, keď sa oba tímy rozišli po zmierlivej remíze. Newcastle United si pripísal tretie víťazstvo zásluhou dvoch gólov Loica Rémyho, vďaka ktorým zdolal Cardiff 2:1. Filip Kiss nefiguroval ani na lavičke škótskeho mužstva. Futbalisti Fulhamu rozhodli o svojom triumfe nad Stoke City až v závere stretnutia, keď sa presadil Bent.

Adnan Januzaj sa dvoma gólmi v rozpätí šiestich minút postaral o víťazstvo svojho zamestnávateľa a úradujúceho šampióna Manchestru United nad posledným Sunderlandom. „Čierne mačky“ sa nečakane ujali vedenia v 5. min gólom Gardnera a s mužstvom Davida Moyesa to nevyzeralo dobre. O obrat sa však postaral iba 18-ročný talent „červených diablov“.