Jarrett Jack
Jarrett Jack z Clevelandu nastrieľal New Yorku 31 bodov. Foto: SITA/AP

TORONTO 24. marca (WEBNOVINY) – Ani 41 inkasovaných bodov a 22-bodové manko v prvej štvrtine nezložilo basketbalistov Phoenixu a v Minneapolise predviedli najväčší obrat nedeľňajšieho večera v NBA.

Výdatne sa činila lavička Suns, hráči z nej sa postarali o 61 bodov a okrem víťazstva 127:120 prispeli k faktu, že hostia mali v zostave šesť dvojciferných strelcov. „V úvode nás zabíjali. Marcus Morris potom premenil nejaké trojky, pridal sa Markieff Morris. To bolo kľúčové. Naša lavička má kvalitu, je jedna z najlepších v lige a aj teraz sa postarala o zvrat,“ pochvaľoval si tréner Jeff Hornacek.

Rozlet Newyorčanov v ich stíhacej jazde za postupom do play-off pribrzdil Cleveland, ktorý Knicks preťal osemzápasovú víťaznú šnúru. Domáci pritom viedli aj o 17 bodov.

„V prvom polčase sme predvádzali slušný basketbal, ale v tretej štvrtine sme vyšli ‚nasucho‘. Pomalý štart do druhej polovice duelu nás pripravil o víťazstvo,“ nazdáva sa kouč Mike Woodson.

Knicks bojujú o ôsme miesto vo Východnej konferencii s Atlantou, ktorá v nedeľu prehrala v Toronte. Rozdiel medzi tímami sa nestenčil, zostáva trojzápasový.

Už deviatu prehru v rade pripravili pre Orlando basketbalisti Los Angeles Lakers.