LeBron James, Domantas Sabonis
Hviezdny LeBron James z Clevelandu v podkošovom súboji s Domantasom Sabonisom z Indiany počas úvodného zápasu 1. kola play-off NBA, v ktorom Cavaliers na domácej palubovke prehrali 80:98. Cleveland, 15. apríl 2018. Foto: SITA/AP.

NEW YORK 16. apríla (WebNoviny.sk) – Boston vstúpil víťazstvom do 1. kola play-off basketbalovej NBA. V nedeľňajšom prvom zápase série na vlastnej palubovke zdolal Milwaukee 113:107.

Middletonovo vyrovnanie z desiatich metrov

Celtics však mali namále, ešte štyri a pol minúty pre koncom zápasu viedli o desať bodov, svoj náskok však trestuhodne premrhali. Hostia si vynútili predĺženie tým najdramatickejším spôsobom, Khris Middleton trafil súbežne so záverečným klaksónom z vyše desiatich metrov.

V predĺžení sa hrala vyrovnaná partia až do poslednej minúty, v ktorej mali navrch domáci a dokázali odčiniť zlyhanie zo záveru základnej hracej doby. Bucks v konečnom zúčtovaní nepomohlo ani 35 bodov elitného strelca Giannisa Antetokunmpa.

LeBron sa blysol triple-double

Katastrofálny úvod vyraďovacej časti má za sebou Cleveland. V domácom prostredí nestačil na Indianu 80:98, utrpel vôbec prvú prehru v úvodnom zápase play-off za osem rokov. Nová skúsenosť to bola aj pre hviezdneho LeBrona Jamesa, nezdar hneď začiatok zažil prvýkrát v kariére, po 12 víťazných vstupoch.

„Naozaj ? Nikdy som neprehral v prvom zápase?“ neveril pozoruhodnej štatistike L. James. Neúspech Cavaliers ho môže mrzieť o to viac, že v zápase sa blysol triple-double, nastrieľal 24 bodov, pridal 12 asistencií a 10 doskokov. „Boli agresívnejší a basketbalovejší. Prekonali nás v každom aspekte hry. Lepšie realizovali svoj herný plán,“ skonštatoval James.

Najlepší tím po základnej časti Houston doma triumfoval nad Minnesotou 104:101. Kľúčovou postavou duelu bol tradične James Harden, ktorý si pripísal 44 bodov. Bolo to iba o päť bodov menej ako nastrieľali dohromady traja najlepší hráči v drese hostí – Andrew Wiggins, Derrick Rose a Jeff Teague.

Sumáre NBA – play-off – 1. kolo

• nedeľa (hrá sa na štyri víťazstvá)

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Boston – Milwaukee 113:107 po predĺžení (29:17, 15:30, 26:19, 14:8) – stav série: 1:0
Najviac bodov: Horford 24 (12 doskokov), Rozier 23, Marcus Morris 21 – Antetokunmpo 35 (13 doskokov), Middleton 31 (5 trojok), Brogdon 16

Cleveland – Indiana 80:98 (14:33, 24:22, 27:18, 15:25) – stav série: 0:1
Najviac bodov: L. James 24 (10 doskokov, 12 asistencií), J. Smith 15, Nance 10 – Oladipo 32 (6 trojok), M. Turner 16, Bojan Bogdanovič 15