Video: Čo je ischias a ako sa zbaviť tejto bolesti

Video: Čo je ischias a ako sa zbaviť tejto bolesti
Máte tieto problémy aj vy? Foto: youtube.com/printscreen

BRATISLAVA 28. apríla (WEBNOVINY) – Ischias môže byť naozaj bolestivý, niekedy je dokonca tá bolesť neznesiteľná a môže sa stať, že sa budete cítiť pri každodenných aktivitách vyčerpaní. Mnohí ako riešenie tohto problému preferujú masírovanie na boľavé miesto, ale všetci vieme, že sa jedná len o krátkodobé riešenie.

Čo je ischias?

Je to vlastne bolesť spojená s brnením alebo stratou citu v ľavej alebo pravej nohe. Je vyvolaná dráždením nervových koreňov, ktoré vychádzajú z miechy v oblasti bedrovej chrbtice a sú najčastejšie spojené s herniou disku, teda vyskočenou, či vytlačenou platničkou. Sedací nerv prebieha oblasťou sedacích svalov dolu po zadnej strane stehna a lýtka až k členku a chodidlu. Ľudovo sa ischias označuje často ako lenzápal sedacieho nervu.

Ak rýchlo chcete odstrániť bolesti, môžete použiť tento úžasný trik. Všetko, čo potrebujete, je tenisová loptička. Táto liečba môže úspešne znížiť bolesť ischiasu. Umiestnite loptu pozdĺž svalu, kde cítite bolesť. Ak je postihnutá oblasť väčšia, použite 2 tenisové loptičky. Pozrite si video.

Video: Čo je ischias a ako sa zbaviť tejto bolesti
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie WBN