Futbal
Radosť futbalistov Realu Madrid po góle Cristiana Ronalda do siete Granady. Foto: SITA/AP

MADRID 2. septembra (WEBNOVINY) – V úvodnom nedeľňajšom stretnutí 3. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže – Primera División 2012/2013 remizoval madridský klub Rayo Vallecano s FC Sevilla 0:0.

Favorizovaní hostia v stretnutí nepremenili dva pokutové kopy. V prvom polčase trafil z bieleho bodu Álvaro Negredo žrď, po zmene strán Ivan Rakitič netrafil bránku Daniho Giméneza, ktorý krátko predtým nastúpil do „svätyne“ Raya namiesto vylúčeného brankára Rubéna.

Portugalský futbalový krídelník Cristiano Ronaldo strelil v nedeľňajšom 149. zápase za španielsky klub Real Madrid už svoj 150. gól.

Dvadsaťsedemročný rodák z Funchalu pomohol „bielemu baletu“ dvoma presnými zásahmi k víťazstvu 3:0 nad Granadou. Bývalý hráč Manchestru United otvoril skóre v 26. min a v úvode druhého polčasu pridal „poisťujúci“ druhý gól. Ronaldo skóroval aj vo štvrtkovom odvetnom zápase Španielskeho superpohára proti FC Barcelona a pomohol Realu k zisku cennej trofeje po štyroch rokoch.

Góly neoslávil

Andres Iniesta

Hráč so sedmičkou na drese však svoj jubilejný gól neoslávil.

„Som smutný a len v klube vedia, čo je za tým. To je aj dôvod, prečo som neoslavoval góly. Sú to profesionálne dôvody, nie je to nič osobné. Viac však nepoviem, zainteresovaní vedia všetko,“ povedal Cristiano Ronaldo, ktorý prišiel do Madridu v roku 2009 za 80 miliónov eur.

Dvadsaťsedemročný bývalý držiteľ Zlatej lopty pre najlepšieho futbalistu sveta odmietol spojiť smútok s tým, že nezískal minulý týždeň ocenenie pre najlepšieho európskeho futbalistu sezóny 2011/12.

Ocenenie prevzal Andrés Iniesta z konkurenčnej Barcelony. „Iniesta si to zaslúži,“ povedal Ronaldo, ktorého posledné slová vyvolali špekulácie o jeho prípadnom odchode z Realu.

Z klubu teraz odíde na pár dní, keďže s Portugalskom ho čaká kvalifikácia o postup na majstrovstvá sveta 2014 proti Luxembursku a Azerbajdžanu. „Uvidím, čo sa stane v najbližších dňoch, či budem opäť šťastný. Účasť v reprezentácii by mi mohla pomôcť. Je pred nami dôležitá kvalifikácia. Do dvoch, troch dní by všetko malo byť v poriadku,“ dodal Cristiano Ronaldo.

Zvíťazila aj Barcelona

Vynikajúci obrat predviedli v nedeľu futbalisti Levante. Po prvom polčase prehrávali s Espanyolom Barcelona 0:2. Po zmene strán však rozhodli troma gólmi o svojom víťazstve. Druhý polčas vyšiel aj hráčom Bilbaa, ktorí porazili Valladolid 2:0.

O víťazstve Barcelony nad Valenciou rozhodol Adriano Correia. „Blaugranas“ sú aj na čele tabuľky. Zverenci trénera Tita Vilanovu majú na konte deväť bodov a v novej sezóne Primera División zatiaľ neokúsili trpkosť prehry.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 3. kola Primera División:

FC Barcelona – Valencia 1:0 (1:0)

Gól: 23. Adriano Correia

Barcelona 1-0 Valencia by goalsarena2012

Real Madrid – Granada 3:0 (1:0)

Góly: 26. a 54. Cristiano Ronaldo, 76. Higuaín, ČK: 60. B. Gómez (Granada) po druhej ŽK

Real Madrid 3-0 Granada – All Goals by goalsarena2012

UD Levante – Espanyol Barcelona 3:2 (0:2)

Góly: 54. Juanlu, 56. Lell, 90.+ R. Rodríguez (vlastný) – 21. Longo, 25. Tejera

Athletic Bilbao – Real Valladolid 2:0 (0:0)

Góly: 69. Aduriz, 75. Susaeta

ATHLETIC 2-0 VALLADOLID Goals highlights /02.09.12 by vik2003

Rayo Vallecano – FC Sevilla 0:0

ČK: 70. Rubén (Rayo Vallecano)