Stephen Curry, Devin Harris, NBA
Stephen Curry (Golden State Warriors) bránený Devinom Harrisom z Dallasu počas nedeľňajšieho zápasu NBA, v ktorom Mavericks na domácej palubovke prehrali 114:119. Dallas, 13. január 2019. Foto: SITA/AP.

WASHINGTON 14. januára (WebNoviny.sk) – Aktuálny líder basketbalovej NBA Toronto Raptors v nedeľu zdolal Washington Wizards na jeho palubovke 140:138 po dvojnásobnom predĺžení.

Družstvo z hlavného mesta USA tak nedokázalo v priebehu troch dní zdolať dva najlepšie tímy súťaže. Svoj výkon proti Milwaukee Bucks nezopakoval český stredný rozohrávač Tomáš Satoranský, ktorý si po premiérovom triple-double v kariére pripísal tentoraz iba 4 body za 36 minút.

Toronto natiahlo víťaznú šnúru

V drese domácich sa prekonával Bradley Beal, 21 zo svojich 43 bodov si pripísal vo štvrtej štvrtine a pridal k nim aj 15 asistencií a 10 doskokov.

Hrdinom duelu sa napokon stal pivot Raptors Serge Ibaka, ktorý 14 sekúnd pred koncom druhého predĺženia premenil trojku. Toronto natiahlo víťaznú šnúru na päť víťazných duelov.

V druhom stretnutí, ktoré sa hralo popoludní miestneho času, dokázali hráči New Yorku Knicks zmazať proti Philadelphii 76ers šestnásťbodové manko po prvom polčase za jednu štvrtinu, no v záverečnej dvanásťminútovke štvrtý tím Východnej konferencie zabral a zvíťazil tesne 108:105.

Neúspešné tímy hneď po zápasoch odcestovali do Európy, kde ich čaká vo štvrtok vzájomný duel v Londýne.

Strelecký koncert Curryho

Uspelo aj vedúce mužstvo Západnej konferencie Denver Nuggets, ktorý si doma poradil s Portlandom Trail Blazers 116:113. V drese domácich hviezdil srbský pivot Nikola Jokič, keď nastrieľal sezónne maximum 40 bodov a pridal k nim aj 10 doskokov a 8 asistencií. Pre Denver to bola 12. domáca výhra po sebe.

Na druhom mieste ho stíhajú úradujúci šampióni Golden State Warriors, ktorí zvíťazili na palubovke Dallasu Mavericks 119:114.

Strelecký koncert predviedol Stephen Curry – rozohrávač hostí si pripísal 48 bodov, premenil 11 z 19 trojkových pokusov. „Jednoducho sme ho nemohli dostať pod kontrolu. Bol dnes brilantný,“ povedal tréner Dallasu Rick Carlisle.

Sumáre NBA

• nedeľa

New York Knicks – Philadelphia 76ers 105:108 (24:36, 26:30, 32:17, 23:25)
Najviac bodov: Knox 31, Kornet 23, Mudiay 19 – Embiid 26, Redick 22, B. Simmons 20

Washington Wizards – Toronto Raptors 138:140 po dvojnásobnom predĺžení (21:36, 29:25, 34:37, 40:26 – 7:7, 7:9)
Najviac bodov: Beal 43 (15 asistencií, 10 doskokov, 6 trojok), Porter 27 (5 trojok), Ariza 23 (10 asistencií) – K. Leonard 41 (11 doskokov), Siakam 24 (19 doskokov), Wright 17

Atlanta Hawks – Milwaukee Bucks 114:133 (32:35, 23:29, 29:31, 30:38)
Najviac bodov: Trae Young 26 (10 doskokov), Bembry 18, J. Collins (11 doskokov) a Spellman po 13 – Antetokunmpo 33, Bledsoe 24 (10 asistencií), Middleton 17 (11 doskokov)

Orlando Magic – Houston Rockets 116:109 (18:26, 34:33, 34:29, 30:21)
Najviac bodov: A. Gordon a Vučevič po 22, Fournier 19 – Harden 38 (12 asistencií), Rivers 25, Capela 17 (10 doskokov)

Dallas Mavericks – Golden State Warriors 114:119 (29:25, 25:37, 34:30, 26:27)
Najviac bodov: Dončič 26 (5 trojok), Barnes 22, Jordan 13 (14 doskokov) – Stephen Curry 48 (11 trojok), Durant 28, K. Thompson 16

Denver Nuggets – Portland Trail Blazers 116:113 (34:32, 24:28, 35:28, 23:25)
Najviac bodov: Jokič 40 (10 doskokov), J. Murray 24, Malik Beasley 13 – Lillard 26, McCollum 18, Layman a E. Turner po 13

Los Angeles Lakers – Cleveland Cavaliers 95:101 (24:32, 22:19, 19:24, 30:26)
Najviac bodov: Kuzma 29, Ingram 22, Ball 13 – Osman 20, Hood 18, Burks (13 doskokov) a Sexton po 17