Marek Ďaloga
Slovenský obranca Marek Ďaloga v súboji s nórskym útočníkom Andreasom Martinsenom pred brankárom Jánom Lacom počas zápasu B-skupiny na svetovom šampionáte v hokeji. Ostrava, 6. máj 2015. Foto: SITA/Ján Viazanička

OSTRAVA 7. mája (WEBNOVINY) – Po góle Mariána Gáboríka vybrali medzi najkrajšie presné zásahy dňa na svetovom šampionáte v Česku aj delovku Marka Ďalogu. Dvadsaťšesťročný obranca v stredajšom zápase proti Nórsku v 22. minúte zvyšoval na 2:0 a v tej chvíli asi nikto nepochyboval, že slovenskí hokejisti si do tabuľky pripíšu ďalšie tri body.

Súťažte s nami o dres a lístky na zápasy MS:

Za selfie na MS v hokeji 2015!

Severanom sa však podaril dokonalý obrat. Hlavným hrdinom bol devätnásťročný obranca Mattias Nörstebö, ktorý najprv v 26. minúte znížil na rozdiel gólu a na začiatku tretej tretiny strelil aj víťazný gól svojho tímu.

„Za stavu 2:0 sme prestali hrať to, čo sme mali. Bolo treba hrať jednoducho, strieľať, tlačiť sa do bránky, ale my sme začali vymýšľať. Mali sme sa držať toho, čo nás predtým zdobilo, keď sme dali potrebné góly,“ hodnotil zápas Ďaloga.

Urastený slovenský bek v novej sezóne zmení hokejovú adresu. Zo Sparty Praha sa sťahuje k finalistovi Kontinentálnej hokejovej ligy – s tímom AK Bars Kazaň podpísal dvojročný kontrakt —> VIAC V TOMTO ČLÁNKU.

Obrazom: Slováci viedli nad Nórmi 2:0, ale nakoniec nezískali ani bod