Video: Ďalší futbalista skolaboval na ihrisku a zomrel

Hráč Dinama Bukurešť Patrick Ekeng mal len 26 rokov.
Ekeng, ktorý hral aj v španielskej Córdobe, švajčiarskom Lausanne či francúzskom Le Mans, zanechal manželku a dve deti žijúce v Paríži. Foto: SITA/AP

BUKUREŠŤ 7. mája (WebNoviny.sk) – Na zoznam futbalistov, ktorí opustili tento svet, pribudlo ďalšie meno. Je ním Kamerunčan Patrick Ekeng, ktorý zomrel po kolapse počas zápasu v rumunskej metropole. Hráč Dinama Bukurešť mal len 26 rokov. Hovorca nemocnice Cristian Pandrea informoval, že lekári sa hodinu snažili oživiť kamerunského reprezentačného stredopoliara, ale ich pokusi o resuscitáciu neboli úspešné. Príčina smrti zatiaľ nie je známa.

Ligový zápas Dinama s Viitorulom Konstanca (3:3) naživo vysielala televízia, keď v 69. min sa Ekeng zrútil na hraciu plochu. Stalo sa tak len 7 minút po jeho príchode na ihrisko v pozícii striedajúceho hráča. Okamžite ho previezli do nemocnice. Podľa miestnych médií dostal infarkt. Ekeng, ktorý hral aj v španielskej Córdobe, švajčiarskom Lausanne či francúzskom Le Mans, zanechal manželku a dve deti žijúce v Paríži. Údajne sa za nimi chystal po utorkovom finále Rumunského pohára medzi Dinamom a CFR Kluž.

Patrick Ekeng nie je prvým futbalistom tohto bukureštského klubu, ktorý prišiel o život na ihrisku. V októbri 2000 skolaboval a zomrel v priateľskom zápase kapitán mužstva Catalin Hildan.

https://www.youtube.com/watch?v=vYgRk-IHD_c

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom