Video: Ďalšia smrť boxera. Patrick Day zomrel po údere hlavy pri páde v ringu

Patrick Day
Americký boxer Patrick Day v stredu skonal vo veku 27 rokov na následky poranení mozgu, ktoré utrpel v sobotňajšom súboji super ťažkej váhy s Charlesom Conwellom. 17. októbra, 2019 Reprofoto: www.youtube.com

Americký boxer Patrick Day v stredu skonal vo veku 27 rokov na následky poranení mozgu, ktoré utrpel v sobotňajšom súboji super ťažkej váhy s Charlesom Conwellom. Pästiar bol od soboty v kóme po tom, ako sa v spomenutom dueli pri páde na podlahu udrel do hlavy.

„Práve v tejto chvíli je veľmi ťažké vysvetliť alebo obhájiť nebezpečenstvo boxu. Nie je to vhodný čas na nejaké vyhlásenia, odpovede sú ľahko dostupné okolo nás. Nadišiel však čas niečo robiť. Určite existuje mnoho otázok, ale musíme v boxe zariadiť bezpečnosť pre všetkých zúčastnených,“ uviedol promotér sobotňajšieho súboja Lou DiBella, citoval ho aj web denníka New York Times.

Smrť Patrika Daya prišla iba tri mesiace po skone ruského profesionálneho boxera Maxima Dadaševa, ktorý v júli zomrel na následky zranení z duelu s Portoričanom Subrielom Matíasom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Patrick Day