Video: Danko má problém so ženami, kritizuje Sulík

Richard Sulík
Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 6. septembra (WebNoviny.sk) – Predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) má podľa lídra politickej strany SaS problém so ženami. Sulík preto v utorok na tlačovej besede v NR SR vyzval Danka, aby prestal na poslankyne zo SaS útočiť a začal sa správať slušne tak, ako to prislúcha predsedovi Národnej rady SR.

Danko mal uraziť predsedníčku poslaneckého klubu SaS

Sulík v posledných týždňoch s prekvapením a aj znepokojnením sleduje správanie predsedu parlamentu Andrej Danka. „Mám na mysli správanie sa Danka k ženám, ktoré je ďaleko za hranicou toho, čo je v slušných spoločnostiach akceptovateľné,“ povedal Sulík s tým, že sa mu nepáči, keď má Danko problém s tým, že si poslankyňa za SaS Jana Cigániková dovolila v rokovacej sále zjesť keksík.

„Následne neobvykle arogantným spôsobom urazil predsedníčku poslaneckého klubu SaS Natáliu Blahovú, keď jej na grémiu povedal, citujem: ‚Kto ste vy, pani poslankyňa? Ja som právnik, vy ste len učiteľka zo škôlky.'“ Sulík preto Dankovi pripomína, koľko škôd za posledné desaťročia napáchali v tejto krajine právnici a koľko učiteľky v materských školách. „Na jeho mieste by som bol ticho,“ dodal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sulíkova výzva šéfovi parlamentu

Poslednou kvapkou podľa Sulíka bol minulotýždňový výstup Danka na poslaneckom grémiu voči podpredsedníčke parlamentu Lucii Nicholsonovej (SaS). „Jeho vyhrážanie sa odvolaním Lucie Nicholsonovej z dôvodu tehotenstva dokazuje, že mu chýba elementárna slušnosť k ženám,“ dodal Sulík.

No a zaradiť ženu päť dní po pôrode na vedenie schôdze je dôvodom na vyhľadanie odbornej pomoci. Toto podozrenie potvrdzuje podľa Sulíka aj Dankovo najčerstvejšie vyjadrenie, že „do parlamentu prichádza hystéria, až taká zženštilosť“.

V závere vyzval predsedu parlamentu, aby prestal útočiť na poslancov a poslankyne a začal sa správať slušne, tak ako si zaslúžia a ako to prislúcha funkcii predsedu NR SR, ktorú zastáva.

„Dôrazne sa ohradzujem voči útokom na moje kolegyne v strane Sloboda a Solidarita, ktoré odvádzajú solídnu opozičnú prácu,“ povedal Sulík a dodal „sme tu svedkami prejavovania sa akéhosi problému so ženami. Andrej Danko zbabelo strčí hlavu do piesku, pokiaľ ide o odvolanie Roberta Kaliňáka a na ženách si lieči svoje komplexy“.

Danko obvinenia odmieta

Danko Sulíkove obvinenia odmieta a hovorí, že nijakými komplexmi netrpí. Na margo toho, že po protestoch pred bytovým komplexom Bonaparte, ktoré organizuje opozícia, zbili Alenu Krempaskú z Inštitútu ľudských práv, povedal, že jeho „politika neskrvaví ženu“.

„Zaželal by som zdravie a šťastie dieťaťu podpredsedníčky NR SR za SaS Lucii Ďuriš Nicholsonovej. K žiadnej žene sa v NR SR zle nesprávame. Príkladom je technické zabezpečenie pre poslankyňu NR SR z OĽaNO Silviu Shazhad (Petruchovú), ktorá je na vozíku. Každá žena má u mňa dvere otvorené v Národnej rade SR,“ povedal Danko.

„Mrzí ma, že poslanec, ktorý dal prednosť Bruselu pred národným parlamentom, si osvojuje niečo, o čom nemá šajnu. Zvykám si u neho na klamstvo,“ dodal Danko.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoJana CigánikováRichard Sulík
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikySaS Sloboda a SolidaritaSNS Slovenská národná strana