Marko Daňo
Marko Daňo z Columbusu (prvý sprava) strelil prvý gól v NHL, pridal asistenciu a vyhlásili ho za druhú hviezdu duelu proti New York Rangers. Foto: SITA/AP

NEW YORK 12. októbra (WEBNOVINY) – Medzi hviezdy supersoboty v zámorskej hokejovej NHL, počas ktorej bolo v akcii všetkých tridsať tímov a aj desať Slovákov, sa zaradili Marián Hossa a Marko Daňo.

Hossu z Chicaga vyhlásili vďaka aktivite a presnému zásahu za prvú hviezdu súboja s Buffalom (6:2), v ktorého drese raz asistoval Andrej Meszároš. Marko Daňo z Columbusu strelil prvý gól v NHL, pridal asistenciu a vyhlásili ho za druhú hviezdu duelu proti New York Rangers (5:2).

Hossa kraľuje strelcom v oslabení

Chicagu vyšla premiéra pred vlastnými fanúšikmi na výbornú, už v prvých troch minútach dali domáci dva góly a potom boli efektívni v záverečnej časti hry.

Marián Hossa strelil svoj tridsiaty gól v oslabení v kariére a v tejto štatistike je najlepší spomedzi aktívnych hráčov. Trenčiansky krídelník odohral na ľade 17 a pol minútu, päťkrát ohrozil bránku súpera. Meszároš hral približne rovnaký čas, okrem asistencie mu v štatistikách svietia aj štyri mínusové body.

Gól Mariána Hossu

Daňov úvodný gól videl aj z tribúny aj jeho otec

Marko Daňo sa tešil zo svojich prvých bodov v NHL už v druhom stretnutí. Pred očami otca Jozefa strávil proti Rangers na ľade dvanásť minút, z dvoch striel sa ujala jedna.

„Bola to pre mňa skutočne výnimočná chvíľa. Som šťastný, že som sa presadil už v druhom stretnutí a pred vlastnými fanúšikmi. Teší ma, že môj gól mohol vidieť aj môj otec,“ vyjadril sa Marko Daňo. Columbus prvýkrát od roku 2009 vyhral v prvých dvoch stretnutiach sezóny.

Aj vďaka dvom gólom Alexandra Ovečkina z úvodnej tretiny vyhral Washington v Bostone 4:2, kapitán domácich Zdeno Chára bol najvyťažovanejším hráčom svojho tímu, do štatistík si pripísal mínusový bod, dve trestné minúty i jeden blok strely.

Prvý gól Marka Daňa v NHL

Víťazi Stanleyho pohára prehrali aj druhýkrát

Víťazi Stanleyho pohára 2014 z Los Angeles zakopli aj vo svojom druhom vystúpení v sezóne, o výhre Arizony rozhodol 14 sekúnd pred koncom predĺženia Oliver Ekman-Larsson. Marián Gáborík neohrozil bránku Coyotes ani raz počas vyše 19 minút na ľade.

Hetrik Čecha Jiřího Tlustého nestačil Caroline k výhre na ľade New Yorku Islanders, domáci uspeli bez Jaroslava Haláka a Ľubomíra Višňovského 4:3. Obranca Hurricanes Andrej Sekera bol s takmer 27 minútami najvyťaženejším hráčom zápasu, do štatistík si pripísal jeden mínusový bod.

Dobrý vstup do ročníka má New Jersey a v sobotu zdolalo Floridu Tomáša Kopeckého na jej ľade 5:1. V drese Toronta debutoval Richard Pánik, proti Pittsburghu (2:5) mal len mínusku, tri bodyčeky a dve zblokované strely. Maple Leafs sa nepodarilo zastaviť dvojicu Sidney Crosby, Jevgenij Malkin, každá z hviezd Penguins dosiahla po góle a dvoch asistenciách.

Nebodovali ani Tomáš Tatar s Tomášom Jurčom z Detroitu, ktorí odchádzali z ľadu smutní po prehre 2:3 s Anaheimom. O výsledku rozhodol kapitán Ducks Ryan Getzlaf svojím druhým gólom v zápase 24 sekúnd pred jeho koncom.

Čisté konto vychytal Alex Stalock zo San Jose pri výhre 3:0 nad Winnipegom. Montreal sa radoval aj v treťom stretnutí sezóny, vo Philadelphii však musel otáčať výsledok v závere duelu z 0:3. V nájazdoch potom o výhre Canadiens rozhodol P. A. Parenteau.

VÝSLEDKY
Boston – Washington 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Góly: 12. Ovečkin (Carlson, Nicklas Bäckström), 19. Ovečkin (Nicklas Bäckström, Alzner), 31. M. Green (J. Kuznecov, Burakovsky), 59. J. Ward (Carlson, Burakovsky)

Zdeno Chára (Boston) odohral 21:56 min, 0+0, -1, 2 tr. minúty

Toronto – Pittsburgh 2:5 (0:3, 1:1, 1:1)

Góly: 25. Lupul (Rielly, Gardiner), 51. Bozak (Percy) – 7. Hörnqvist (Ehrhoff), 8. Crosby (Hörnqvist, Letang), 18. Kunitz (Crosby, Malkin), 34. Malkin (Letang, Crosby), 49. B. Sutter (P. Martin, Malkin)

Richard Pánik (Toronto) odohral 8:17 min, 0+0, -1

Detroit – Anaheim 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 36. Glendening (Abdelkader, N. Kronwall), 42. Nyquist (Zetterberg, Franzén) – 22. Getzlaf (Perry, Maroon), 44. Beleskey (Kesler), 60. Getzlaf

Tomáš Tatar odohral 14:16 min, 0+0, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 12:50, 0+0, 2 strely

Tampa Bay – Ottawa 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 1:2 – 0:0, 0:1)

Góly: 16. Hedman (Stamkos, V. Filppula), 53. B. Connolly (Boyle), 48. Karlsson (Chiasson, Ryan), 50. Stone (Turris), rozhodujúci sam. nájazd Zibanejad

Florida – New Jersey 1:5 (0:4, 1:1, 0:0)

Góly: 37. MacKenzie (Upshall, B. Campbell) – 3. T. Ruutu (Gelinas, Merrill), 9. Havlát (Gelinas, Eliáš), 14. Cammalleri (Židlický, Severson), 20. Severson, 23. Clowe (Ryder, Henrique)

Tomáš Kopecký (Florida) odohral 10:55 min, 0+0, -2, 1 strela

New York Islanders – Carolina 4:3 (2:2, 2:0, 0:1)

Góly: 4. Tavares (Nelson, Boychuk), 15. Conacher (Tavares, Okposo), 27. Nelson (Boychuk, Okposo), 40. Bailey (Nielsen, Kuľomin) – 15. Tlustý (Liles, Siomin), 20. Tlustý (E. Staal, Siomin), 55. Tlustý

Andrej Sekera (Carolina) odohral 26:57 min, 0+0, -1

Philadelphia – Montreal 3:4 po sam. nájazdoch (2:0, 1:0, 0:3 – 0:0, 0:1)

Góly: 4. Raffl (Giroux, Voráček), 4. Simmonds (B. Schenn, Del Zotto), 21. Simmonds (Lecavalier, Streit) – 48. A. Markov (Gallagher, Subban), 50. Plekanec (Parenteau, A. Markov), 55. Galchenyuk (Plekanec, A. Markov), rozhodujúci sam. nájazd Parenteau

Columbus – New York Rangers 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly: 7. Anisimov (Hartnell, DAŇO), 18. Foligno (Johansen, Savard), 30. Atkinson (Foligno, Johansen), 54. DAŇO (Prout, Chaput), 59. Atkinson (Hartnell) – 26. Stempniak (DuClair, M. Staal), 55. Rick Nash (DuClair)

Marko Daňo (Columbus) odohral 12:08 min, 1+1, +2, 2 strely, stal sa druhou hviezdou zápasu

St. Louis – Calgary 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Góly: 1. J. Lindström (P. Stastny, Steen), 9. Backes (Shattenkirk, P. Stastny), 24. Pietrangelo (Shattenkirk, Stastny), 28. Tarasenko (Schwartz, Shattenkirk) – 56. Glencross (Giordano, Brodie)

Nashville – Dallas 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Góly: 40. S. Weber (F. Forsberg, D. Roy), 49. Gaustad (Beck, Nystrom), 50. Nystrom (Gaustad), 60. Josi (Nystrom, S. Weber) – 8. Roussel (Daley, Garbutt)

Chicago – Buffalo 6:2 (2:2, 0:0, 4:0)

Góly: 1. Shaw (Hjalmarsson, Saad), 3. Keith, 46. P. Kane (Shaw, Saad), 51. MARIÁN HOSSA (Toews, Seabrook), 54. Sharp (Toews, P. Kane), 58. Carcillo (Saad) – 8. Girgensons (MESZÁROŠ, Stafford), 19. Ennis (Stafford)

Marián Hossa (Chicago) odohral 17:29 min, 1+0, 5 striel, +1, stal sa prvou hviezdou zápasu, Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 17:20 min, 0+1, -4, 2 strely, 2 tr. min

Colorado – Minnesota 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 2. Coyle (Brodin, R. Suter), 32. Zucker (Vanek, Dumba), 60. Parise (Cooke, Spurgeon)

Arizona – Los Angeles 3:2 po predĺžení (1:2, 1:0, 0:0 – 1:0)

Góly: 20. Vermette (Yandle), 31. Boedker (Yandle, Stone), 65. Ekman-Larsson (Vermette, Yandle) – 2. Pearson, 13. J. Carter (Toffoli)

Marián Gáborík (LA) odohral 19:22 min, 0+0, -1

Vancouver – Edmonton 5:4 po sam. nájazdoch (1:2, 2:2, 1:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 20. H. Sedin (D. Sedin, Edler), 25. Bonino (Hamhuis, Burrows), 31. R. Vrbata (D. Sedin, H. Sedin), 48. Vey (D. Sedin, R. Vrbata), rozhodujúci sam. nájazd Higgins – 6. Hunt (Purcell, Perron), 11. Arcobello (Purcell, Perron), 23. Jakupov (Pouliot), 29. Joensuu (Arcobello, Fayne)

San Jose – Winnipeg 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 4. Vlasic (Couture, Marleau), 6. Hertl (J. Thornton, Pavelski), 40. Marleau (Nieto, Burns)

Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraJevgenij MalkinMarián GáboríkMarián HossaMarko DaňoRichard PánikRick NashRyan GetzlafSidney CrosbyTomáš JurčoTomáš KopeckýTomáš TatarZdeno Chára