Marko Daňo
Daňov (uprostred) gól musel potvrdiť až videorozhodca. Foto: SITA/AP

NEW YORK 7. marca (WEBNOVINY) Marko Daňo rozhodol o víťazstve hokejistov Columbusu 3:2 nad New Jersey v sobotňajšom stretnutí NHL. Daňo strelil v 30. minúte svoj štvrtý gól v sezóne, ktorý bol v konečnom účtovaní víťazný. Columbus vďaka tomu zastavil čiernu sériu siedmich prehier v rade. Daňov gól, ktorého strela vyletela rýchlo z bránky, musel potvrdiť až videorozhodca. Slovenský útočník strávil na ľade viac ako 13 minút.

Zo slovenských hokejistov bodoval aj Marián Hossa, ktorý sa asistenciou podieľal na jedinom góle Chicaga v riadnom hracom čase. Blackhawks napokon zdolali Edmonton 2:1 po samostatných nájazdoch. Hossa bol v 54. minúte pri akcii, z ktorej obranca Brent Seabrook strelou od modrej vyrovnal na 1:1. Hossa odohral takmer 20 minút, štyrikrát vystrelil. V drese Edmontonu nastúpil Martin Marinčin a absolvoval takmer 23 minút.

Dvojica z Detroitu Tomáš Tatar s Tomášom Jurčom nebodovala a ich tím prehral na domácom ľade s Calgary 2:5. Tatar zaznamenal počas 19 minút tri strely, Jurčo počas takmer 13 minút jeden pokus na bránku. Dva góly víťazov dosiahol bývalý hráč Detroitu – český útočník Jiří Hudler.

V piatok sa predstavil aj obranca Andrej Meszároš, jeho Buffalo prehralo 2:3 s Ottawou. Meszároš strávil na ľade viac ako 16 minút a raz vystrelil na bránku.

Sumár piatkových duelov zámorskej hokejovej NHL:

Carolina – Minnesota 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Góly: 36. Riley Nash (Skinner) – 11. Coyle (Niederreiter, Mikael Granlund), 45. Mikael Granlund (Pominville, Parise), 47. Parise (Pominville)

New Jersey – Columbus 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Góly: 26. Tootoo (Henrique, Josefson), 47. Harrold (A. Greene, T. Ruutu) – 7. Falk (Goloubef, Dubinsky), 23. Dubinsky (N. Foligno), 30. DAŇO (Wennberg, Falk)

Marko Daňo (Columbus) 4 strely, +1, 2 tr. min, odohral 13:18

Ottawa – Buffalo 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Góly: 21. E. Karlsson (M. Michálek, Mark Stone), 42. Zibanejad (B. Ryan, Hoffman), 44. Mark Stone (Methot, M. Michálek) – 8. Varone (Moulson, Benoit), 17. Ennis (Varone, Bogosian)

Andrej Meszároš (Buffalo) 1 strela, odohral 16:28

Chicago – Edmonton 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 54. Seabrook (Toews, HOSSA), rozhodujúci sam. nájazd Vermette – 16. D. Roy (Jakupov)

Marián Hossa (Chicago) 1 aasistencia, 4 strely, odohral 19:41, Martin Marinčin (Edmonton) 1 strela, 2 tr. min, odohral 22:42

Detroit – Calgary 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)

Góly: 4. Abdelkader (Zetterberg, E. Cole), 9. Abdelkader (Zetterberg, E. Cole) – 11. Monahan (Russell, Wideman), 27. Stajan (Bollig), 34. Hudler (Monahan, Wideman), 42. Raymond (Shore, Jooris), 59. Hudler (Gaudreau, Backlund)

Tomáš Tatar 3 strely, odohral 19:02, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) 1 strela, odohral 12:29

Anaheim – Pittsburgh 2:5 (0:0, 0:3, 2:2)

Góly: 50. Fleischmann (Silfverberg), 54. Perry (Rakell, Etem) – 30. Comeau (Pouliot, Malkin), 32. Hornqvist (Perron, Crosby), 39. Hornqvist (I. Cole, P. Martin), 43. Malkin (Kunitz, Comeau), 60. Crosby (Brandon Sutter, Letang)

Viac k osobe Andrej MeszárošJiří HudlerMarián HossaMarko DaňoMartin MarinčinMikael GranlundTomáš JurčoTomáš Tatar