Sidney Crosby
Kapitán Pittsburghu Sidney Crosby. Foto: SITA/AP

COLUMBUS 2. októbra (WEBNOVINY) – Slovenský hokejista Marko Daňo strelil dva góly Columbusu pri výhre 6:3 nad Carolinou v stredajšom prípravnom zápase pred začiatkom novej sezóny NHL.

Daňo naďalej bojuje o miesto v zostave Blue Jackets. Po stretnutí vyhlásili trenčianskeho odchovanca za jeho druhú hviezdu. Prvou bol Matt Calvert, ktorý ku dvom gólom pridal aj asistenciu.

Daňo sa najskôr presadil v 41. sekunde tretej tretiny strelou zápästím, ktorou upravoval na 3:2. Následne v poslednej minúte trafil presne do prázdnej bránky Caroliny, v zostave ktorej absentoval Andrej Sekera. Daňo odohral v stredu 15 minút, na jeho konto pribudli aj dva plusové body. Columbus zo siedmich tohtoročných prípravných stretnutí vyhral šesť.

Martin Marinčin prihrával na gól

Asistenciou sa na výhre Edmontonu 3:2 nad Arizonou podieľal obranca Martin Marinčin. Košičan strávil na ľade takmer 21 minút, mal aj dva plusové body a tri strelecké pokusy.

Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo sa nepresadili v drese Detroitu, ktorý prehral s Pittsburghom 0:2. Obaja Slováci ohrozili Marca-Andreho Fleuryho dvakrát. Gólman Penguins zlikvidoval celkovo 25 striel hráčov Red Wings.

Na ľad sa vrátil Sidney Crosby

V Joe Louis Arene odohral prvý prípravný duel v tejto sezóne kapitán Penguins Sidney Crosby. Na ľade strávil 18:47 min a na bránku domácich vyslal sedem striel. „Postupne som sa cítil na ľade lepšie a lepšie,“ priznal po prvom stretnutí od 13. mája podľa klubového webu Crosby.

Montreal priviedol k výhre 3:1 nad Chicagom Carey Price. Jednotka Canadiens mala 31 úspešných zákrokov. Do dresu Montrealu sa tentoraz neobliekol Peter Budaj, na strane Chicaga nehral Marián Hossa.

Výsledky stredajších prípravných stretnutí pred novou sezónou NHL:

Buffalo – Washington 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

Columbus – Carolina 6:3 (1:0, 1:2, 4:1) – Marko Daňo (Columbus) 2+0, +2, 3 strely, 15:05 min

Detroit – Pittsburgh 0:2 (0:0, 0:1, 0:1) – Tomáš Tatar 0+0, 2 strely, 14:13 min, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) 0+0

2 strely, 16:30 min

Chicago – Montreal 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Edmonton – Arizona 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) – Martin Marinčin (Edmonton) 0+1, +2, 3 strely, 20:48 min

Viac k osobe Andrej SekeraCarey PriceMarián HossaMarko DaňoMartin MarinčinPeter BudajSidney CrosbyTomáš JurčoTomáš Tatar