Dan Boyle z New Yorku Rangers bráni slovenského útočníka Columbusu Marka Daňa. Foto: SITA/AP

NEW YORK 23. februára (WEBNOVINY) – Marko Daňo sa ako jediný slovenský hokejista zapísal do kanadského bodovania v nedeľňajších stretnutiach NHL.

Mladý útočník strelil v súboji proti New Yorku Rangers za stavu 0:3 v 23. minúte svoj druhý gól v kariére v NHL, v závere druhej tretiny prihral na gól Arťomovi Anisimovovi. Jeho Columbus napokon dokázal dotiahnuť duel do samostatných nájazdov, ale tie zvládli lepšie hráči Rangers.

„Daňov gól nás nakopol a dodal energiu. Od toho momentu sme pridali na obrátkach,“ povedal tréner Blue Jackets Todd Richards. Rozhodujúci nájazd premenil Rick Nash, dlhoročný hráč práve Columbusu.

Boston rozstrieľal Chicago

Zdeno Chára a Marián Hossa sa stretli vo vzájomnom súboji na ľade Chicaga a z víťazstva 6:2 sa tešil bostonský kapitán. Chára si pripísal dva plusové body a jeho tím zastavil šesťzápasovú sériu prehier. Svojím 200. gólom v NHL k tomu prispel center Patrice Bergeron, ktorý pridal aj dve asistencie. Bostonu však aj napriek tomu hrozí, že prvý raz od roku 2007 nepostúpi do play-off.

„Dúfame, že nadviažeme na tento výkon a toto víťazstvo,“ povedal Bergeron. Chára strávil na ľade takmer 25 minút, Hossa 20 a odsedel si na trestnej lavici trest za držanie práve Cháru. Ten bol po zápase spokojný. „Myslím si, že pre mnoho chalanov to bol signál, že dokážeme súperiť s každým tímom. V tabuľke síce nie sme tam, kde by sme chceli byť, ale môže nás to nakopnúť. Sezóna je dlhá, dúfame, že sa nám začne dariť,“ povedal Chára.

Halák dostal od Vancouveru nakladačku

Nedarilo sa Jaroslavovi Halákovi. Jeho New York Islanders ani raz nedokázali skórovať a prehrali s Vancouverom 0:4. Halák inkasoval tri góly z 23 striel, ten posledný strelil Yannick Weber pri hre bez brankára.

„Mojou úlohou je zastaviť puky, dnes sa mi to nepodarilo. Dúfam, že v ďalšom zápase zahráme lepšie oslabenia. To je základ. Musíme sa zlepšiť,“ povedal Halák. Canucks mu strelil prvé dva góly počas svojej presilovky. Halákov spoluhráč Ľubomír Višňovský odohral takmer 20 minút a mal jeden mínusový bod.

Do hry naskočili v ôsmich nedeľňajších zápasoch aj Tomáš Kopecký a Andrej Meszároš. Kopeckého Florida nestačila na Pittsburgh (1:5) a Buffalo s Meszárošom podľahlo Nashvillu po nájazdoch 1:2.

Výsledky nedeľňajších zápasov zámorskej hokejovej súťaže NHL:
Philadelphia – Washington 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 5. C. Giroux (Streit, Voráček), 22. Simmonds (Streit, C. Giroux), 56. Del Zotto (Voráček, VandeVelde) – 26. T. Wilson (Carlson), 36. J. Ward (Fehr, Laich)

Chicago – Boston 2:6 (1:2, 0:4, 1:0)

Góly: 20. Toews (P. Kane, Keith), 55. Bickell (Rundblad, Keith) – 3. P. Bergeron (R. Smith, Marchand), 15. L. Eriksson (Krug, Hamilton), 27. Lucic (Pastrňák, Spooner), 33. G. Campbell (Ferlin, Seidenberg), 38. Hamilton (P. Bergeron), 40. R. Smith (P. Bergeron)

Marián Hossa (Chicago) odohral 19:48 min, 0+0, 2 strely, 2 tr. minúty, Zdeno Chára (Boston) odohral 24:12 min, 0+0, 2 strely, +2

Buffalo – Nashville 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 40. Ennis (Girgensons, Moulson) – 56. Ribeiro (Franson, S. Jones), rozhodujúci sam. nájazd F. Forsberg

Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 25:14 min, 0+0, 1 strela, 2 tr. minúty

New York Islanders – Vancouver 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Góly: 21. Kassian (R. Vrbata, H. Sedin), 30. R. Vrbata (D. Sedin, H. Sedin), 34. Horvat (Kenins, Hansen), 60. Y. Weber (Matthias, Dorsett)

Jaroslav Halák mal 20 úspešných zákrokov, Ľubomír Višňovský (obaja New York Islanders) odohral 19:37 min, 0+0, 2 strely

Pittsburgh – Florida 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Góly: 10. Hörnqvist (Letang), 40. Malkin, 41. P. Martin (Crosby, Hörnqvist), 44. Hörnqvist (Crosby, Malkin), 50. Malkin (Sill) – 53. Upshall (Trocheck)

Tomáš Kopecký (Florida) odohral 14:06 min, 0+0, -1, 3 strely

Colorado – Tampa Bay 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)

Góly: 17. MacKinnon (Landeskog), 24. MacKinnon (R. O´Reilly, Barrie), 24. Duchene, 33. MacKinnon (R. O´Reilly), 48. Tanguay (Everberg) – 11. Palát (T. Johnson), 26. T. Johnson (Kučerov, Killorn), 52. Connolly (V. Filppula, Paquette), 59. Kučerov (T. Johnson, Hedman)

New York Rangers – Columbus 4:3 po sam. nájazdoch (2:0, 1:2, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 6. Hayes (Hagelin), 9. St. Louis (Stepan, M. Staal), 22. St. Louis (McDonagh, Stepan), rozhodujúci sam. nájazd: Rick Nash – 23. DAŇO (Foligno, Ťutin), 39. Anisimov (DAŇO), 56. Savard (Anisimov, Foligno)

Marko Daňo (Columbus) odohral 14:15 min, 1+1, +1, 3 strely

Minnesota – Dallas 6:2 (0:0, 0:1, 6:1)

Góly: 42. Parise (Folin, Fontaine), 44. M. Koivu, 49. Veilleux (Scandella, Brodziak), 54. Dumba (Mikael Granlund, Brodin), 55. Mikael Granlund (Prosser, Folin), 58. Parise (Mikael Granlund) – 35. Spezza (Klingberg, Ritchie), 59. Spezza (Jamie Benn, Hemský)

Viac k osobe Andrej MeszárošJaroslav HalákĽubomír VišňovskýMarián HossaMarko DaňoMikael GranlundPatrice BergeronRick NashTomáš KopeckýZdeno Chára