MS v hokeji 2019: Kanada - Dánsko
Zákrok kanadského brankára Cartera Harta počas zápasu B-skupiny proti Dánsku na MS v hokeji 2019. Bratislava, 20. máj 2019. Foto: SITA/AP.

KOŠICE 20. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Kanady zdolali hráčov Dánska 5:0 v pondelňajšom večernom zápase A-skupiny v rámci 83. majstrovstiev sveta na Slovensku.

Hráči s „javorovým listom“ na hrudi figurujú po piatom víťazstve v sérii na priebežnej druhej priečke A-skupiny. Východiskovú pozíciu pred štvrťfinále si môžu vylepšiť ešte v utorok, keď nastúpia o 20.15 h v zámorskom derby proti hokejistom USA.

Dáni po štvrtej prehre na turnaji zostanú s určitosťou na šiestej pozícii. Šampionátové účinkovanie uzavrú rovnako v utorok, o 16.15 h si zmerajú sily s domácimi reprezentantmi.

MS v hokeji 2019 (A-skupina)

• Košice

Kanada – Dánsko 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

Góly: 1. Dubois (Marchessault, Mark Stone), 7. McCann (Turris), 9. Marchessault (Severson, Mark Stone), 34. S. Reinhart (Couturier, Chabot), 45. S. Reinhart (P. Myers, Cirelli)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ohlund (Švéd.), Schukies (Nem.) – Dalton (V. Brit.), Hancock (USA), 4665 divákov

Kanada: Hart (51. Blackwood) – Nurse, Severson, Stecher, Chabot, Fabbro, Theodore, P. Myers – Dubois, Mark Stone, Marchessault – Couturier, S. Reinhart, Cirelli – McCann, Turris, Mantha – Henrique, D. Strome, Joseph – T. Bertuzzi
Dánsko: Galbraith – M. Lauridsen, O. Lauridsen, Lassen, Jensen Aabo, O. Larsen, Nicholas Jensen, Bruggisser – Russell, Bödker, Regin – Storm, Nicklas Jensen, Jesper Jensen – Madsen, Bau Hansen, From – Jakobsen, Poulsen, Meyer – Olesen

Zámorský tím rozhodol o triumfe už v prvej tretine, keď po necelých deviatich minútach viedol o tri góly. Pohotovými strelami spomedzi kruhov skórovali Pierre-Luc Dubois s Jaredom McCannom a úspešným tečom sa k ním pridal Jonathan Marchessault.

V prostrednom dejstve boli Kanaďania nedisciplinovaní, pripísali si až štyri menšie tresty a prežili aj krátke oslabenie o dvoch hráčov. Napriek tomu pridali štvrtý gól, keď Sam Reinhart uspel strelou švihom spoza brániaceho muža. Rovnaký útočník rozvlnil sieť aj v záverečnej tretine a stanovil konečný rezultát.