Video: Davy Američanov protestovali proti zvoleniu Trumpa

Prezidentské voľby v USA
Protesty v Oaklande proti zvoleniu Donalda Trumpa za amerického prezidenta. Oakland, 9. november 2016. Foto: Bay Area News Group via AP

LOS ANGELES 9. novembra (WebNoviny.sk) – Davy demonštrantov vyšli do ulíc miest v západnej časti Spojených štátov, aby vyjadrili hnev zo zvolenia Donalda Trumpa za prezidenta USA, informovala agentúra DPA.

Fotografia

Obrazom: Prezidentské voľby v USA

Študenti a iní odporcovia Trumpa a jeho politiky demonštrovali v uliciach Los Angeles, San Diega, Oaklandu, Portlandu i ďalších. Okrem vykrikovania sloganov proti Trumpovi zapaľovali aj sviečky a svetlice a podpaľovali americké vlajky. „Nechápem, ako si môže naša krajina zvoliť takého strašného chlapa,“ uviedol jeden z demonštrantov v Los Angeles.

Podľa webovej stránky denníka San Francisco Chronicle počas protestného pochodu v Berkeley došlo k vážnemu zraneniu jedného z demonštrantov, ktorého zrazilo auto.

V New Yorku došlo k fyzickej potýčke medzi Trumpovými sympatizantmi a priaznivcami porazenej demokratickej kandidátky Hillary Clintonovej. Jej podporovateľka Lady Gaga, ktorá sa aktívne zapojila aj do predvolebnej kampane, protestovala dnes proti výsledkom prezidentských volieb pred budovou Trump Tower.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpLady Gaga