Juan Martín Del Potro
Argentínsky tenista Juan Martín Del Potro počas zápasu 3. kola na turnaji v Miami, v ktorom zdolal Japonca Keia Nišikoriho dvakrát 6:2. Miami, 25. marec 2018. Foto: SITA/AP.

MIAMI 26. marca (WebNoviny.sk) – Argentínsky tenista Juan Martín Del Potro predĺžil svoju víťaznú sériu vo dvojhre na 13 zápasov. V 3. kole na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Miami Open presented by Itaú v americkom Miami na Floride si Del Potro nasadený ako piaty hladko poradil s Japoncom Keiom Nišikorim za 72 minút 6:2, 6:2.

Šampión z Indian Wells Del Potro síce potreboval až 6 mečbalov, ale v kontexte celého stretnutia s prehľadom triumfoval. „Myslím si, že to bolo dobré. Snažím sa udržať na víťaznej vlne, ale telo už cíti ten väčší počet zápasov. V Miami chcem zotrvať čo najdlhšie, keďže tento turnaj sa poslednýkrát hrá v Key Biscayne, kde to mám veľmi rád,“ uviedol Del Potro na webe ATP World Tour.

Bulhar Grigor Dimitrov nasadený ako tretí v 3. kole zostal na rakete Francúza Jérémyho Chardyho, 90. hráča rebríčka ATP. Za 86 minút to bolo 4:6, 4:6. Tridsaťjedenročný Chardy svojho o päť rokov mladšieho súpera zdolal po prvý raz od roku 2011 (bilancia 2:3).