Video: Demonštranti chceli v Paríži oživiť hnutie žltých viest, policajti použili slzotvorný plyn

Paríž, protesty, polícia, slzný plyn
Parížska polícia použila slzotvorný plyn na rozohnanie protivládnych demonštrantov, ktorí sa pokúšali oživiť hnutie žltých viest zamerané proti údajnej ekonomickej nespravodlivosti a vláde prezidenta Emmanuela Macrona. Paríž, 21. september 2019. Foto: SITA/AP

Parížska polícia použila v sobotu slzotvorný plyn na rozohnanie protivládnych demonštrantov, ktorí sa pokúšali oživiť hnutie žltých viest zamerané proti údajnej ekonomickej nespravodlivosti a vláde prezidenta Emmanuela Macrona.

Ulice strážia tisíce policajtov

Na proteste sa zúčastnilo niekoľko stoviek demonštrantov, z ktorých 39 polícia zatkla a 596 skontrolovala.

Ulice francúzskej metropoly stráži vyše 7 000 policajtov, pričom protesty úrady zakázali pri prezidentskom paláci, vládnych budovách a parlamente, na Champs-Élysées, pri Eiffelovej veži či katedrále Notre Dame.

Pochod proti dôchodkovej reforme

Žlté vesty vyšli aktuálne do ulíc v súvislosti s plánovanými zmenami v nákladnom a komplikovanom francúzskom dôchodkovom systéme. Osobitný pochod proti dôchodkovej reforme, ktorá vyvoláva obavy, že ľudia budú musieť pracovať dlhšie a dostanú nižšie dôchodky, organizujú v sobotu aj krajne ľavicové odbory.

Paríž čakajú popoludní aj demonštrácie klimatických aktivistov, ktorí vyzývajú na viac úsilia zo strany vlády a spoločností s cieľom znížiť emisie, zachrániť horiaci Amazonský prales či topiacu sa Arktídu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom