Brandon Jennings
Autor víťaznej strely Detroitu Brandon Jennings. Foto: SITA/AP

NEW YORK 7. januára (WEBNOVINY) – Strela rozohrávača Brandona Jenningsa vedno so záverečným klaksónom rozhodla o víťazstve Detroitu 105:104 na palubovke San Antonia v utorkovom zápase basketbalovej NBA.

Najlepším strelcom víťazov bol Andre Drummond, ktorý dosiahol 20 bodov a pridal 17 doskokov, double-double zaznamenal aj Greg Monroe (17 bodov, 11 doskokov). Do zostavy San Antonia sa po vynechaných piatich dueloch vrátil Tony Parker, ale hral iba jeden polčas. Odkedy sa Pistons zbavili svojho najlepšie plateného hráča Josha Smitha, vyhrali šesť zápasov po sebe. „Zlepšujeme sa, hoci v závere sme mali aj šťastie. Naše odhodlanie pobiť sa o víťazstvo bolo v závere obrovské,“ pochvaľoval si tréner Stan van Gundy.

Basketbalisti Phoenixu začali štvorzápasovú šnúru na ihriskách súperov víťazstvom v Milwaukee 102:96. Rozhodli o ňom najmä úsekom 16:4 na prelome tretej a štvrtej štvrtiny. V drese Suns žiaril Markieff Morris, autor 26 bodov a 10 doskokov.