New Jersey Devils - New York Rangers 3:7
Zľava: Súboj Jacoba Josefsona (16) z New Jersey Devils s obrancom "jazdcov" Ryanom McDonaghom (27) počas ďalšieho strenutie zo Štadiónovej série, ktorý sa hral na na štadióne bejzbalových New York Yankees. Foto: SITA/AP

NEW YORK 26. januára (WEBNOVINY) – V stretnutí série Stadium Series, ktoré sa uskutočnilo na štadióne bejzbalových New York Yankees pod holým nebom, zvíťazili New York Rangers nad New Jersey 7:3.

V nedeľu viedli Devils v prvej tretine 3:1, ale v ďalšom priebehu hry dávali góly už iba Rangers. Na dvoch góloch diablov sa podieľal Jaromír Jágr, celkovo už má 1035 asistencií a na desiatej priečke historickej tabuľky sa definitívne odpútal od Maria Lemieuxa.

Rangers ťažili z chýb súpera a nebezpečných prečíslení. Gólovú bodku za stretnutím dal Derek Stepan, ktorý ako prvý v histórii novodobých zápasov NHL pod holým nebom premenil v tretej tretine trestné strieľanie. V tom čase už stál v bránke Devils Corey Schneider, ktorý nahradil v prvých dvoch tretinách nie veľmi istého Martina Brodeura.

Obrazom: „Diabli“ utŕžili v zápase pod holým nebom debakel

Pohľad na bejzbalový štadión New Yorku Yankees, na ktorom sa hral v nedeľu zápas NHL, v ktorom "jazdci" nedali šancu "diablom". Foto: SITA/AP

Radosť hokejistov New Yorku Rangers po góle v sieti New Jersey Devils počas nedeľňajšieho zápasu NHL, v ktorom "diabli" utŕžili debakel. Súboj sa hral pod holým nebom na štadióne bejzbalových New York Yankees. Foto: SITA/AP
Fanúšikovia pred nedeľňajším zápasom NHL, v ktorom "jazdci" deklasovali "diablov." Súboj sa hral pod holým nebom na štadióne bejzbalových New York Yankees. Foto: SITA/AP
Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist (30) počas nedeľňajšieho zápasu NHL, v ktorom jeho tím deklasoval "diablov". Súboj sa hral pod holým nebom na štadióne bejzbalových New York Yankees. Foto: SITA/AP

Tretí zo štyroch duelov v rámci Stadium Series sa uskutoční v stredu 29. januára. Stretnú sa v ňom newyorskí rivali Rangers a Islanders.

„Do duelu som vstúpil ako keby som ešte spal, mysľou som bol niekde úplne inde,“ povedal po zápase gólman Rangers Henrik Lundqvist, ktorý v I. tretine inkasoval hneď trikrát, no potom „zatiahol roletu“.

„Potom som sa dostal do tempa a som rád, ako to dopadlo. Nebudem klamať, po treťom góle v mojej bránke som sa cítil všelijako, no potom som si povedal: ‚Musím chytiť nasledujúcu strelu. Nemám inú šancu.‘ A potom to už išlo,“ dodal švédsky gólman.

Výsledok nedeľňajšieho zápasu zámorskej hokejovej NHL:

New Jersey – New York Rangers 3:7 (3:2, 0:4, 0:1)

Góly: 6. Eliáš (Clowe), 12. Eliáš (Jágr, Židlický), 17. Zajac (Jágr, Fayne) – 10. D. Moore (Stralman, B. Boyle), 17. M. Staal (D. Moore), 23. Zuccarello (J. Moore, Brassard), 33. Zuccarello (Brassard, Pouliot), 34. Hagelin, 40. R. Nash (Stepan), 51. Stepan