Video: Diego Costa spoznal trest za urážky rozhodcu a jeho matky počas zápasu proti FC Barcelona

Gerald Pique, Diego Costa
Gerald Pique (FC Barcelona) a Diego Costa z Atlética Madrid počas zápasu 31. kola La Ligy, v ktorom "blaugranas" na Camp Nou zvíťazili 2:0. Barcelona, 6. apríl 2019. Foto: SITA/AP.

MADRID 12. apríla (WebNoviny.sk) – Španielsky futbalista Diego Costa dostal osemzápasový trest za urážku rozhodcu a jeho matky v sobotňajšom ligovom zápase jeho Atlética Madrid na pôde FC Barcelona (0:2).

Pre 30-ročného rodáka z Brazílie to znamená, že do konca sezóny 2018/2019 už nezasiahne do diania v rámci najvyššej španielskej súťaže La Ligy. V nej totiž zostáva odohrať sedem súťažných duelov, čo znamená, že trest kontroverzného zakončovateľa sa presunie aj do nasledujúcej sezóny.

Diego Costa v spomenutom dueli urazil rozhodcu Jesúsa Gila Manzana vo chvíli, keď arbiter neodpískal údajný faul v podaní Arthura Mela.

Útočník Atlética sa cítil byť poškodený, nenechal to len tak a povedal rozhodcovi úprimne, čo si o ňom myslí. Ďalšie vulgarizmy adresoval aj jeho matke a previnil sa aj fyzickým kontaktom s hlavným rozhodcom, za čo si vyslúžil červenú kartu v 28. min. Okrem spomenutého trestu zaplatí aj pokutu 6000 eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Diego Costa
Firmy a inštitúcie Atlético Madrid