Gagarinov pohár
Gagarinov pohár Foto: facebook.com/dynamo.ru/Sergey Babunov

MOSKVA 17. apríla (WEBNOVINY) – Hráči Dinama Moskva obhájili Gagarinov pohár určený pre celkového víťaza play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Dinamo zvíťazilo v stredajšom šiestom zápase finále vyraďovacích bojov medzinárodnej súťaže na ľade Traktoru Čeľabinsk 3:2 po predĺžení a v celej sérii dominovalo 4:2 na zápasy.

Dinamo využilo druhý mečbal, keď v pondelok v domácom prostredí sa jeho hokejistom nepodarilo ukončiť sériu.

Zo zisku trofeje sa tešil aj slovenský obranca Dominik Graňák. Trenčiansky odchovanec sa stal prvým slovenským dvojnásobným víťazom Gagarinovho pohára. Doposiaľ ho raz získali aj útočník Roman Kukumberg a obranca Tomáš Starosta.

Jednu asistenciu si v zápase pripísal aj Graňák, ktorý v 35. min prihral na gól Dmitrijovi Pestunovovi. Dinamo sa ním dostalo do vedenia 2:1. Domáci v 50. min zásluhou Kontiolu vyrovnali a vynútili si predĺženie.

Rozhodujúci gól stredajšieho šiesteho duelu dosiahol v šiestej minúte predĺženia hosťujúci útočník Alexej Cvetkov. „Tieto pocity sa nedajú s ničím porovnať. Keď získate zlato, je to niečo neuveriteľné. Za rozhodujúci gól sa musím poďakovať spoluhráčom. Oni ho vypracovali a ja som už len dokončil akciu,“ povedal Cvetkov.

Dinamu sa podarilo obhájiť trofej napriek zdravotným problémom viacerých hráčov. Podľa asistenta trénera Harijsa Vitoliňša polovica hokejistov nastúpila so sebazaprením a mala veľké zdravotné problémy. „Mnohí boli zbití. Možno aj polovica tímu bojovala s rôznymi zraneniami a zlomeninami. V šatni nie je nikto, kto by dokončil sezónu bez šrámov,“ uviedol Vitoliňš.

Za najužitočnejšieho hráča play-off vyhlásili brankára Dinama Alexandra Jeriomenka. Trofej si prevzal po skončení šiesteho finále v Čeľabinsku. Jeriomenko aj v tejto kategórii obhájil vlaňajšie prvenstvo.

Počas výluky v NHL nastupoval za Dinamo aj Alexander Ovečkin a má čiastočný podiel na zisku Gagarinovho pohára. „Šampióni. Na víťazstvo, chalani. Krásavci. Hurá,“ napísal Ovečkin na svojom konte na sociálnej sieti Twitter.

Finále play-off KHL – šiesty zápas

(hralo sa na štyri víťazstvá)

Traktor Čeľabinsk – Dinamo Moskva 2:3 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 – 0:1)

– konečný výsledok série: 2:4, Dinamo získalo Gagarinov pohár

Góly: 15. Jakuceňa (Quint), 50. Kontiola (A. Kosticyn) – 32. Soin (Gorochov, Kvapil), 35. Pestunov (GRAŇÁK, Gorochov), 66. Cvetkov (Kokarev, Mosaľov)