Novak Djokovič
Srbský tenista Novak Djokovič s víťaznou trofejou po finálovom zápase na turnaji v Eastbourne, v ktorom zdolala Francúza Gaela Monfilsa 6:3, 6:4. Eastbourne, 1. júl 2017. Foto: Steven Paston/PA via AP.

EASTBOURNE 1. júla (WebNoviny.sk) – Srbský tenista Novak Djokovič ako najvyššie nasadený sa stal víťazom dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Aegon International v britskom Eastbourne (dotácia 693 210 eur, tráva).

Tridsaťročný rodák z Belehradu zdolal v sobotňajšom finále dvojku podujatia, vekového rovesníka Gaela Monfilsa z Francúzska za 77 minút presvedčivo 6:3, 6:4.

Djokovičov 68. turnajový triumf

Favorizovaný Djokovič pri vlastnom podaní ani raz nezaváhal, v úvodnom sete „brejkol“ súpera v prvom a deviatom geme, v druhom sete sa mu to podarilo v rozhodujúcej desiatej hre, keď využil hneď prvý mečbal.

„Dúfam, že sa mi tento môj výkon podarí zopakovať aj na Wimbledone a budem tam hrať rovnako sebavedome ako v Eastbourne,“ vyjadril sa po triumfe „Nole“, pre ktorého je to 68. singlový primát na hlavnom profesionálnom okruhu.

V debli triumf Bryanovcov

Djokovič v utorok bude súperom Slováka Martina Kližana v 1. kole dvojhry na treťom grandslamovom podujatí sezóny Wimbledone na tráve v Londýne.

Aj v debli sa tešili v Eastbourne najvyššie nasadení tenisti. Američania Bob a Mike Bryanovci vo finále štvorhry ešte v piatok zvíťazili za 81 minút 6:7 (4), 6:4, 10:3 (zápasový tajbrejk) nad nenasadeným indicko-brazílskym párom Rohan Bopanna, André Sá.

V tento deň zvládli aj semifinále a celkovo odohrali štyri súboje za 48 hodín vzhľadom na priebežnú nepriazeň počasia, pripomenul web Asociácie tenisových profesionálov (ATP).

Eastbourne – dvojhra – finále

Novak Djokovič (Srb.-1) – Gael Monfils (Fr.-2) 6:3, 6:4 za 77 minút

Eastbourne – štvorhra – finále

Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) – Rohan Bopanna, André Sá (India/Braz.) 6:7 (4), 6:4, 10:3 (zápasový tajbrejk) za 81 minút