Andy Murray
Britský tenista Andy Murray s víťaznou trofejou po finálovom zápase na turnaji v Šanghaji, v ktorom zdolal Španiela Roberta Bautistu-Aguta. Šanghaj, 16. október 2016. Foto: SITA/AP

ŠANGHAJ 16. októbra (WebNoviny.sk) – Tretí raz v kariére ovládol britský tenista Andy Murray tenisový turnaj série ATP World Tour Masters 1000 Rolex v čínskom Šanghaji. Nasadená dvojka Murray si vo finále poradila s pätnástkou žrebu a najmä premožiteľom svetovej jednotky Novaka Djokoviča zo semifinále Španielom Robertom Bautistom-Agutom za 99 minút 7:6 (1), 6:1.

Murray získal štyridsiaty prvý singlový titul v kariére, trinásty z podujatí prestížnej série ATP World Tour Masters 1000 a šiesty tohto roku. Sú medzi nimi aj cenné triumfy na Wimbledone a na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Vo vrcholiacej sezóne dosiahol 65. zápasový triumf a opäť potvrdil, že momentálne predvádza zrejme najlepší tenis z celej svojej kariéry.

Boris Becker (Nem.) a Andy Murray (V. Brit.) po 13

Dvadsaťdeväťročný rodený Škót natiahol sériu víťazných stretnutí na desať a rovnako nepustil súperom ani jeden z ostatných 21 setov, ktoré odohral. To preto, že pred týždňom sa radoval z triumfu na podujatí China Open v Pekingu. Aj po nedeli platí, že Bautista-Agut stále nevzal Murraymu vo vzájomných zápasoch ani set, toto bol tretí vzájomný duel.

Zaujímavo vyznieva aj fakt, že Murray stiahol náskok Djokoviča na čele tohtoročného rebríčka ATP Race na 915 bodov, čo znamená, že ho v ňom do konca roka môže ešte predstihnúť. „Andy Murray urobí všetko preto, aby ohrozil Novaka Djokoviča a zaútočil na post svetovej jednotky. Ak si udrží túto hernú fazónu, rozhodne na to má,“ uviedol uznanlivo Bautista-Agut na webe ATP World Tour.