NHL
V druhej tretine zápasu Anaheim-Edmonton vyrovnal svojím prvým gólom v tohtoročnej vyraďovacej časti sezóny Andrew Cogliano. Anaheim, 10. mája 2017. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 11. mája (Webnoviny.sk) – Hokejisti Pittsburghu Penguins triumfovali nad Washingtonom Capitals 2:0 v rozhodujúcom siedmom zápase semifinálovej série play-off Východnej konferencie NHL. „Tučniaci“ sa v konferenčnom finále stretnú s Ottawou Senators, ktorá postúpila cez New York Rangers.

V Západnej konferencii postúpili do finále už druhýkrát v priebehu troch rokov hráči Anaheimu Ducks po víťazstve nad Edmontonom Oilers 2:1. Teraz na nich čaká Nashville Predators, ktorý zdolal St. Louis Blues.

Gólman Penguins chytil všetkých 29 striel

V utorkovom dueli Pittsburghu s Washingtonom dominovali najmä brankári. Gólman Penguins Marc-André Fleury chytil všetkých 29 striel domácich. „Bez neho by sme neboli tam, kde sme. Niekoľkokrát nás súper zatlačil, ale náš brankár predviedol veľkolepé zákroky, ktoré nás udržali v hre. Bol pre nás v tejto sérii nesmierne dôležitý,“ uviedol podľa CBC Sports kapitán Pittsburghu Sidney Crosby.

Fleuryho náprotivok v bránke Capitals Braden Holtby zastavil 26 z 28 pokusov súpera (92,9 % úspešnosť zákrokov). Dvadsaťsedemročného Kanaďana prekonal prvýkrát až v polovici zápasu strelou z prvej Bryan Rust po kombinácii s Jakom Guentzelom a Crosbym. Druhý a zároveň i posledný gól strelil v 45. min bekhendom švédsky krídelník Patric Hörnqvist.

Washington opäť predĺžil čakanie

Washington po neúspechu opäť predĺžil čakanie na účasť v konferenčnom finále, kde sa predstavil naposledy v roku 1998. „Bez gólov sa nedá víťaziť. Mali sme veľa príležitostí skórovať, ale žiadnu sme nevyužili. Urobili sme niekoľko chýb a to rozhodlo,“ uviedol kanonier Capitals Alexander Ovečkin.

Edmonton viedol nad Anaheimom už od 4. minúty gólom Draka Caggiulu. V druhej tretine vyrovnal svojím prvým gólom v tohtoročnej vyraďovacej časti sezóny Andrew Cogliano. O postupe „káčerov“ rozhodol v 44. min presnou strelou z pravého kruhu Nick Ritchie. Brankár Anaheimu John Gibson zastavil 23 z 24 striel hostí (95,8 % úspešnosť), gólman Edmontonu Cam Talbot sa prezentoval 28 zákrokmi z 30 striel (93,3 %). Andrej Sekera v drese „olejárov“ pre zranenie nenastúpil.

Semifinále play-off NHL:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Washington Capitals – Pittsburgh Penguins 0:2 (0:0, 0:1, 0:1) – konečný výsledok série: 3:4
Góly: 29. Rust (Guentzel, Crosby), 45. Hörnqvist (J. Schultz)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Anaheim Ducks – Edmonton Oilers 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) – konečný výsledok série: 4:3
Góly: 29. Cogliano (Kesler, Montour), 44. N. Ritchie (Vatanen, C. Perry) – 4. Caggiula