Video: Do mexickej metropoly dorazila prvá časť veľkej karavány migrantov

Mexiko, migranti
Vedenie mesta Mexiko oznámilo, že pre tisíce ďalších ľudí, ktorých príchod očakávajú v najbližších týždňoch, pripravili jedlo, prístrešky, zdravotnú starostlivosť i právne poradenstvo. Foto: SITA/AP

MEXIKO 5. novembra (WebNoviny.sk) – Prví migranti pochodujúci cez územie Mexika smerom k Spojeným štátom dorazili do mexickej metropoly. Okolo 450 ľudí, prevažne mužov a chlapcov, našlo dočasné útočisko na tamojšom športovom štadióne. Veľká karavána migrantov vyrazila pred niekoľkými týždňami z Hondurasu a v súčasnosti ju tvorí už okolo 5 000 osôb z viacerých krajín.

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že do USA sa nedostanú a na hranici s Mexikom ich zastaví armáda. Migranti tvrdia, že utekajú pred prenasledovaním, chudobou a násilím v ich domovských krajinách – Hondurase, Guatemale a Salvádore. Trump v nich však vidí hrozbu ilegálnej imigrácie.

Vedenie mesta Mexiko oznámilo, že pre tisíce ďalších ľudí, ktorých príchod očakávajú v najbližších týždňoch, pripravili jedlo, prístrešky, zdravotnú starostlivosť i právne poradenstvo. Miestni obyvatelia im tiež prichádzajú darovať topánky či oblečenie, informujú mexické médiá.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald Trump