Video: Do obytnej zóny v Riverside sa zrútilo malé lietadlo

Havária lietadla
Požiar v obytnej zóne mesta Riverside, kde sa zrútilo mlé lietadlo. Riverside, 27. február 2017. Foto: The Press-Enterprise via AP

LOS ANGELES 28. februára (WebNoviny.sk) – Štyria ľudia v pondelok zahynuli v dôsledku pádu malého lietadla do obytnej zóny mesta Riverside v Kalifornii, informoval šéf miestnych požiarnikov Michael Moore.

Z jeho slov nebolo jasné, či obete pochádzali z lietadla, ktoré malo na palube päť ľudí, alebo niektorého z dvojice domov zasiahnutých jeho pádom. Na zemi je zatiaľ potvrdená jedna obeť. „Naďalej aktívne hľadáme obete,“ pokračoval Moore. Uviedol, že v oboch domoch sa nachádzali ľudia a zatiaľ vedia o jednej obeti spomedzi nich.

Moore vyjadril domnienku, že v lietadle cestovala rodina, dvaja dospelí s troma tínedžermi, ktorí sa zúčastnili na súťaži roztlieskavačiek v Disneylande.

Lietadlo práve vzlietlo z letiska v Riverside, ktoré leží asi 100 kilometrov na východ od Los Angeles a smerovalo do San José, keď približne o 16.45 h miestneho času havarovalo. Jedna tínedžerka z lietadla vypadla a v nemocnici jej ošetrili drobné zranenia, dodal Moore.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom